Downtown Dačice 2019

Downtown Dačice 2019

O tomhle závodu jsem se dozvěděl úplnou náhodou. Fotil jsem na Špičáku závody v downhillu a náhodou jsem tam potkal Kubu, jak mu zdravotníci ošetřují krvavé koleno. Udělal jsem mu na místě pár fotek na památku a když jsem mu je po čase odeslal, tak se mě ptal, jestli náhodou nepojedu do Dačic, že se tam jede závod. V plánu jsem to původně neměl, ale plány se občas mění, takže jsem v zářijové sobotní ráno (14.9.2019) vyrazil směr Dačice. Že jedu správným směrem se dalo poznat podle aut s naloženým bajkem, které jsem občas potkal cestou.

Parkoviště v Dačicích okolo náměstí byla vyhrazena pro závodníky a musím proto hledat místo v bočních ulicích. Vyrážím na náměstí, kde už je vše připraveno na závod. Začíná se klasicky obhlídkou trasy a potom následují tréninkové jízdy. Závod začíná v půl jedné a jede se na dvě kola. Start je u kostela Sv. Vavřince, následuje skok přes Audinu, malý drop ze zídky u kostela, potom klopenka do zahrady místní školy, odtud velký drop do dvora kulturáku, kde je další skok, potom rychlý průjezd s dropem na náměstí, kde na závodníky čeká již legendární skok přes kašnu. Potom už jenom rychlý průlet přes náměstí do myší díry a cíl.

Publikum okolo trati povzbuzuje závodníky neuvěřitelným způsobem. Je vidět, že město závodem opravdu žije a zároveň je to i srdeční záležitost pro plno amatérských závodníků z okolí. Organizace závodu je na profi úrovni a podtrhuje to i velkoplošná obrazovka na náměstí, na kterou jsou přenášené záběry z trati.

Po projetí všech závodníků následuje vyhlášení vítězů ve všech kategoriích a večer potom afterparty s Pipes and Pints v KD Beseda.

Ještě jedno video ze závodu a další z pohledu jezdce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram