Cyklokrosová TBC série poprvé ve Vimperku na sněhu 2023.

Cyklokrosová TBC série poprvé ve Vimperku na sněhu 2023.

Sportovní areál Vodník, kde se v neděli jela cyklokrosová TBC série, leží na kopci nad Vimperkem. Poloha areálu na hranici Šumavy a sobotní sněžení dávaly tušit, že to bude hodně zajímavý závod.

Sníh všude kam, oko dohlédne.
Některým závodníkům ale sníh a mráz nevadil

Skoro všechna místa na parkování v okolí sportovního areálu byla obsazena. Takový nával jsem v tomhle počasí nečekal. Na zasněžené trati se zatím prohánějí závodníci, aby se v chladném počasí zahřáli na provozní teplotu. Bohužel fotografové se během závodu moc nezahřejí. Nezbývá nám, než se pořádně navléct a nenechat si omrznout holé prsty.

Start žen a kadetů
Zbytek mužů v další kategorii na startu.

Startují opět dvě skupiny. V té první všechny ženy, kadeti a také open. Mají to jenom na půl hodiny, takže se ani nesnažím projít celý areál, protože bych to stejně nestihnul. Jeden z mužů v kategorii open osedlal místo cyklokrosového kola fatbike, u kterého by se zdálo, že je na sníh vhodnější. V tomhle závodě, ale měly kola s úzkými plášti navrch.

V kategorii open jste mohli startovat třeba na fat biku.
Klasika má ale určitě něco do sebe.

V jednu hodinu odstartoval výstřel z pistole závod druhé skupiny. Muži a junioři to mají na padesát minut. Závodníci stihnou víc kol a já díky tomu stačím zaběhnout i do vzdálenějších míst závodní trati. Ve Vimperku chyběl Tomáš Bakus. Jeho stájový kolega Matěj Vik ale nasadil hned od začátku obdobné tempo a nikomu nedal v závodě šanci.

Na závěr závodního dne ještě následovalo vyhlášení vítězů Jelikož se jednalo o poslední závod celé TBC série, byli vyhlášení i celkoví vítězové za rok 2023.

Výsledky ze závodu ve Vimperku najdete zde a celkové pořadí série za rok 2023 zde.

Cyklokrosová TBC série Vimperk 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram