TBC série 2023 podruhé na cyklokrosu v Adamově.

TBC série 2023 podruhé na cyklokrosu v Adamově.

Kvůli jiným povinnostem jsem dorazil na focení cyklokrosu TBC série 2023 až když byla celá série v plném proudu. V loňském roce jsem začínal v Adamově a letos jsem se tam opět vrátil.

Po pátečním dešti se počasí umoudřilo a v sobotu, kdy závod startoval nebylo po špatném počasí ani památky. Všechna volná místa v okolí motorestu Florida, kde bylo zázemí závodu byla obsazena vozy diváků a závodníků. Chvíli mi proto trvalo, než jsem našel volné místo k zaparkování.

Po krátkém zdržení se známými závodníky jsem se pustil do práce. Nejdříve startovaly všechny ženy bez rozdílu věku a kadeti. Novinkou byla kategorie Open, kde mohl startovat každý, třeba na horském kole. Tento závod byl vyměřený na půl hodiny. Podle výrazu a stavu některých závodníků to možná bylo jejich nejdelších třicet minut.

Po krátké přestávce, kdy byli vyhlášeni vítězové všech odjetých kategorií, startoval poslední závod dne: muži a junioři. Hned na začátku nasadil Tomáš Bakus z ČEZ Tábor tak neskutečné tempo, že nikdo neměl šanci ho předjet. Tomáš byl tak rychlý, že než jsem stačil přeběhnout na jiné místo pro focení, proletěl kolem mě jako blesk. Protože to tak bylo každé kolo, je jasné, kdo nakonec s velkým náskokem zvítězil.

Výsledky TBC Série 2023 v Adamově najdete zde.

TBC Série Cyklokros Adamov 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram