Red Bull Skateburg Passau 2023

Red Bull Skateburg Passau 2023

Na internetu jsem narazil na zajímavou akci: Red Bull Skateburg Passau. Jednalo se skateboardový závod, který se konal v areálu více než osm set let starého hradu Veste Oberhaus, v jednom z největších dochovaných hradních komplexů v Evropě. V místě, které po staletí sloužilo jako rezidence pasovských biskupů.

Po příjezdu do Pasova zbývalo vyjet prudkou jednosměrkou k areálu hradu, kde byla možnost zaparkovat. Nebyl jsem ale jediný návštěvník soutěže, takže všechna místa na parkovišti byla beznadějně obsazená. Po chvíli hledání jsem přece jenom jedno volné místo stranou našel. Pro jistotu jsem se ještě zeptal postarších návštěvnic, které zaparkovaly vedle mě, jestli se tam opravdu smí parkovat. Potvrdily že ano, tak už jsem to víc neřešil.

Mini rampa pro všechny.
Mini rampa v areálu hvězdárny.

Teď už zbývalo jenom vyběhnout na nádvoří s hvězdárnou, kde byla postavena mini rampa, pro každého, kdo si to chtěl vyzkoušet. Po zahřívacím kole focení jsem zjistil, že všichni někam zmizeli. Závod začal. Závodníci a diváci se přemístili na prvním spot v Bärengraben. kde byla instalovaná rampa pro první závod. Nebyl jsem tady jediný fotograf. Překvapil mě majitel Leicy, nebo třeba kluk, který fotil středoformátem Zenza Bronica na film.

První spot v Bärengraben.
Někdy to bolelo.

Po hodině a půl, kdy závodníci znovu a znovu předváděli své nejlepší triky, se všichni přemístili na další místo závodu, do Batterie Maus. Tady mohli závodníci vyzkoušet své triky na railu, a delším gapu s nakopávačem. Vše za přítomnosti velkého počtu diváků.

Gap v Batterie Maus.
Jediný český závodník Franta Havránek.

Poslední zastavení Wehrgang, bylo velice stísněné a část diváků se rozesadila na prudkých svazích okolo spotu. Najít tady rozumné místo na focení abych nepřekážel závodníků a ani divákům nebylo vůbec jednoduché. Místo pod mečem, který byl využitý jako rail vypadal jako super místo pro focení. Krátce potom jsem tady zalehnul a čekal na super záběry mě závodníci varovali, že to tady není úplně bezpečné. Sice nic nezakazovali, ale rozhodně doporučili se stáhnout do větší vzdálenosti.

Poslední zastávka. Meč jako rail.
Diváci byli všude, kde byl kousek volného místa.

Akce se mělo zúčastnit 60 skaterů z regionu. Velké překvapení pro mne byla účast jediného českého a také nejmladšího skejťáka Franty Havránka.

Red Bull Skateburg Passau 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram