TBC Série Voračice 2022

TBC Série Voračice 2022

Předpověď počasí nelhala. Bylo pěkně hnusně. Za Táborem prší, takže mám strach, aby déšť nenamrzal a dálnice nebyla jedna klouzačka. Radši trochu ubírám plyn. Na sjezdu z dálnice ještě chytám kamion, takže musím ubrat plyn ještě víc. Klasická brzda na trase je průjezd Miličínem. Potom už jen odbočka na Sedlčany a po pár kilometrech obec Voračice, kde hned u silnice sídlí firma BOBO blok, kde se pojede Žabácký cyklokros – Memoriál Rudolfa Bartoše, který je zařazený do TBC série.

Závod ve Voračicích je nezvyklý, protože se z větší části jede v areálu této rodinné firmy. Nadšení majitelů pro cyklokros musí být opravdu velké, že sem pustí partu závodníků na kolech. Každý závod letošní TBC série byl jiný. V Adamově krásné počasí, modrá obloha. V Chýnově bahno a zima. TBC Série Voračice 2022 bahno, zima a do toho ještě sníh.

Na volných místech okolo rodinného blokařství parkují automobily závodníků. Venku je nepříjemně sychravo, že se mi skoro nechce vystoupit z vyhřátého auta. Mezi tím už část cyklistů žhaví kola na přilehlé asfaltce. Někteří testují bahno na závodní trati. Jelikož ale stále probíhá závod žáků, jsou z areálu moderátorkou vykázáni.

Start závodu je ve třináct hodin na rozmáčené louce. Jako první začínají kadeti, kadetky, juniorky a ženy. Budou to mít na 30 minut. V kategorii žen bohužel nastoupila pouze jediná závodnice, Helena.

Trochu čaje.
Závod byl v areálu firmy BOBO.

Po dojezdu všech a vyhlášení výsledků startuje další skupina: muži a junioři. Ti to mají delší a budou závodit 50 minut. Trať je na přebíhání dost roztahaná, tak se pokouším od Roberta, který startuje mezi muži zjistit zajímavá a dramatická místa na focení. Hned po startu se na jedno takové pokouším doběhnout. Jelikož je ale za plotem, než ho oběhnu, jsou všichni pryč. Při druhém průjezdu se už všichni poučili a bažinu radši berou pěšky, takže se tomhle místě už žádná mimořádně dramatická situace nekoná.

Padá se ale jinde. Třeba na schodech, nebo v prudkém výběhu ven z areálu. A aby to měli závodníci ještě složitější, tak do zamračeného a studeného dne začíná ještě sněžit.

Tady to taky klouzalo.
Po závodě.

Výsledky by měly být zde, ale zatím nebyly doplněné. Případně pro ty, co mají FB zde.

TBC Série Voračice 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram