Svatohorský Downtown Příbram 2020

Svatohorský Downtown Příbram 2020

V sobotu 19.9.2020 ráno jsme vyrazili autem společně s Romanem směr Příbram na další závod z letošní Downtown serie. Po nezbytné přestávce na kávu na benzínce přijíždíme do centra. Už je docela pozdě, takže rychle zaparkuji a pospícháme do kopce na Svatou Horu, kde právě probíhá registrace závodníků a také zde dostaneme akreditace jako fotografové.

Tréninkové jízdy začínají před polednem a samotný závod se jeden na dvě jízdy. Ta první je plánovaná na 15:00.

Trasa začíná v lesíku na Svaté Hoře a je vedena přes dlážděné prostranství před areálem, který opouští po schodech a pokračuje přes Svatohorský sad několika klopnami a dropy. Potom ubíhá přes náměstí Dr. Josefa Theurera a Václavské náměstí kde závodníci musejí zdolat gap přes lodní kontejner. Cíl je v dolní části náměstí. Právě lodní kontejner se stal osudný nadějné mladé závodnici Amálce, která trefila jeho čelní stranu a skončila v nemocnici. Naštěstí se nehoda obešla bez vážného zranění a Amálku z nemocnice zase rychle propustili.

Super atmosféra, v jaké závod probíhal se jenom těžko popisuje slovy. Alespoň částečně ji můžete prožít z fotografií v galerii. Pokud by fotografie nestačily, můžete si ještě prohlédnout video ze závodu.

A koho by zajímalo kdo vyhrál, tak se může podívat na stránky Svatohorského Downtownu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram