Velhartický Bike Jam Vol.3 2023

Velhartický Bike Jam Vol.3 2023

Strašně rychle to uteklo. Po necelém roce už je tady zase Velhartický Bike Jam Vol.3 2023. Tentokrát už v září. Nejsou proto ještě takové ty podzimní plískanice a za kolem se pěkně práší. Nahoru na kopec se tady jezdí na pomě. Je to skoro stejné jako v zimě na lyžích, akorát že místo na prkýnkách stojíte na kole. Bejbina, trať na které se jede závod, začíná menšími lavicemi, směrem dolů jsou potom klopenky, některé pěkně utažené.

Hodně jezdců to bralo dolů, v rámci tréninku právě po téhle trati. Komu na rozježdění před závodem nestačila Bejbina, dával i vedlejší lajny. Komu nestačily jenom lajny, mohl si je zpestřit hodně dlouhým přescesťákem (dost těžko to odhadnu, ale mohl mít tak deset metrů na délku). A komu nestačilo dát tenhle megaskok normálně, tak si ho dal backflipem.

Velhartický Bike Jam Vol.3
Komu nestačila Bejbina, dával při tréninku i další lajny.
Velhartický Bike Jam Vol.3
Přescesťák.

V půl druhé dorazil na kopec Ondra coby časomíra a závod mohl začít. Na řadě byly dvě kategorie závodníků. Nejprve mladší do osmnácti let, potom ti starší přes osmnáct. Po zdolání kopce neměl závodník ještě vyhráno. Časomíra se totiž zastavila až po vypití piva na ex. Tahle závěrečná disciplína probíhala za velkého povzbuzování, které bylo slyšet až nahoru na start.

Velhartický Bike Jam Vol.3
Nejlepší závodnice v akci.
Velhartický Bike Jam Vol.3
Opalovačka.

Po skončení závodu Bejbina race následovala volná zábava. Někteří využili čas ke sjíždění kopce, jiní pilovali na kůře svoje triky na další část závodu, Best trick. Trénink se pozvolna měnil na závod. Vidět jsme mohli různě naklopené whipy, tobogan, suicide, frontflip a nějaké dokončené i nedokončené backflipy.

Velhartický Bike Jam Vol.3
Best trick: Frontflip
Velhartický Bike Jam Vol.3
Best trick: netuším, jak se tenhle jmenuje.

Pomalu se začalo smrákat, takže nastal čas na ukončení závodu a vyhlášení vítězů. Pak už následoval koncert skupiny The Aprill a po něm afterparty. Těch posledních dvou jsem se ale nemohl zúčastnit, takže k nim nic nevím.

Velhartický Bike Jam Vol.3
Vítěz soutěže Best trick.
Velhartický Bike Jam Vol.3
Vítězové kategorie do osmnácti let. Zleva doprava: Tonda Cubr, Lukáš Jiřina, Josef Kottnaur
Velhartický Bike Jam Vol.3
Vítězové kategorie nad osmnáct let. Zleva doprava: Matěj Pospíchal, Petr Šmejkal, Filip Kundrát

Výsledky závodu najdete zde.

Velhartický Bike Jam Vol.3 2023 – fotogalerie

One comment

  1. Pingback: Bikepark Velhartice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram