Závod Blinduro 500+ 2020 Lipno nad Vltavou

Závod Blinduro 500+ 2020 Lipno nad Vltavou

Tohle bylo moje první focení blindura. Trochu jsem podcenil přípravu a vyrazil v sobotu ráno na Lipno také naslepo s tím, že závodníky určitě někde najdu okolo bikeparku. A nenašel jsem. Zatímco jsem bloudil po okolních lesích nahoru a dolů, tak se jela jedna erzeta za druhou a já jsem neměl ani jednu fotku. Naštěstí, když už jsem to skoro vzdal, jsem potkal dole v Lipně místního známého, který mne poslal na Alpskou vyhlídku, kde měl být start další rychlostní zkoušky. Cestou na vyhlídku jsem skutečně potkával závodníky, kteří se přesunovali na start. Přidal jsem se ke skupině a pomalu stoupal na startovní místo. kde konečně mohu začít fotografovat. První část fotek je právě z tohoto místa.

Původně jsem chtěl být na Lipně jenom jeden den, ale slíbil jsem Kubovi fotky ze závodu a ze soboty jsem toho moc nepřivezl. Druhý den, už poučený jsem vyrazil do campu Modřín, kde byla základna závodu. Shuttle busem jsem se nechal odvézt skoro až na start. Počasí bylo deštivé a jízda na mokrých kořenech byla v některých pasážích hodně náročná a neobešla se bez pádů. Po projetí posledního závodníka jsem se nechal ovézt na další RZ do Loučovic. Trať byla po dešti hodně rozmáčená a klouzalo to ještě víc než okolo Lipna. Pro focení super atmosféra, ale závodníkům jsem nezáviděl. Každý, kdo trať dojel měl dostat medaili. Jak náročná byla trať můžete nakonec posoudit sami z fotek.

Po projetí poslední rychlostní zkoušky už jenom rychle zpět do kempu na vyhlášení vítězů. A pokud by vás zajímalo, kdo vyhrál, tak na stránkách SportSoft najdete výsledkovou listinu. Závod se jel 28.08.2020 – 30.08.2020.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram