Cesta do předvánočního Londýna 2006

Cesta do předvánočního Londýna 2006

Pár měsíců po návratu z první cesty do Londýna proběhla svatba Verunky a Káji. Tam jsme se domluvili, že se za nimi letos ještě jednou podíváme. Návštěvu necháme na prosinec, takže to bude taková pěkná cesta do předvánočního Londýna.

Naši hostitelé museli tentokrát přes den pracovat, tak jsme se do Londýna dopravovali samostatně. Navíc se stačili přestěhovat do lepšího bytu, který už nebyl v dosahu londýnské hromadné dopravy. Na cestu do centra jsme proto museli vyrážet z vlakového nádraží Norbiton. Naštěstí je to odsud vlakem na nádraží Waterloo Station necelá půlhodina.

Předvánoční cesta do Londýna 2006
Nádraží Norbiton.
Předvánoční cesta do Londýna 2006
Milenium Bridge.

První den jsme navštívili většinou místa, která už jsme znali z první návštěvy. Okolo St. Paul’s Cathedral, přes Millennium Bridge na druhou stranu řeky Temže, okolo repliky historické lodi Golden Hinde. Den jsme zakončili na Trafalgar Square, v Národní galerii, kam je vstup zdarma. Je úžasný pocit, kdy se procházíte po místech, která znáte z učebnic dějepisu, nebo z filmů.

Předvánoční cesta do Londýna 2006
Replika historické lodi Golden Hinde.
Předvánoční cesta do Londýna 2006
British Museum.

Jedno odpoledne si na nás Kája s Verunkou udělali čas a společně jsme vyrazili na návštěvu do British Museum, které je bylo založeno již v roce 1753. Návrat zpět domů se nám protáhnul do večerních hodin, takže jsem po cestě stačil udělat ještě několik nočních snímků.

Místo kde jsme bydleli Kingston upon Thames a Norbiton, mělo svoji specifickou atmosféru. Jeden den jsme strávili jeho prohlídkou a nasávali atmosféru na vánočních trzích.

Předvánoční cesta do Londýna 2006
Vánoční trhy v Kingston upon Thames.
Předvánoční cesta do Londýna 2006
Kingston Bridge v Kingston upon Thames.

Cesta do předvánočního Londýna 2006 – fotogalerie

Cesta do předvánočního Londýna 2006 – panoramatické fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram