Chainless race Monínec a Whipcontest 2023

Chainless race Monínec a Whipcontest 2023

Tradiční závod ke konci sezóny Chainless race Monínec tentokrát proběhnul v sobotu 30.9. a byl rozdělený do tří kategorií: kluci, holky a mlaďasové.

Zvláštností závodu bylo, že jezdci museli dát jízdu z kopce dolů bez řetězu. Bylo proto nutné dokonale využít svou techniku, zkušenost a odvahu, pro překonání náročné trati plné skoků, zatáček a dalších překážek. V praxi to znamenalo, že pokud jste špatně odhadnuli rychlost a zbytečně moc brzdili, už jste neměli velkou šanci se zase pořádně rozjet. Šance na solidní umístění se tím také výrazně zmenšila.

Počasí nic moc.
Neexistuje špatné počasí, ale pouze špatné oblečení. V tomhle případě vylepšené pytlem na odpadky.

Cestou na závod počasí krásně vycházelo podle předpovědi – pršelo. Jenom, co jsem odbočil z dálnice, směr Monínec, ocitnul jsem se v úplně jiném světě. Počasí venku bylo ještě nevlídnější, takže jsem v autě pro jistotu na topení pár stupňů přidal. Na parkovišti v bikeparku jsem si nechal ukázat správný směr k závodní trati a vyrazil do terénu.

Než jsem se pořádně zorientoval a nasadil správný objektiv, tak jsem hned na závěrečných lavicích na dojezdu pár závodníků prošvihnul. Směrem vzhůru k cíli už jsem se polepšil. Na focení nejzajímavější byly asi wallridy a klopenky v lese. Závod Chainless race se jel na dvě kola a do výsledků se počítalo to lepší. Druhé kolo se jelo okamžitě po skončení toho prvního a jezdci startovali ve stejném pořadí.

Wallride
Klopenka v lesní pasáži.

Po pauze na oběd ještě následoval Whipcontest na lavicích ve spodní části bikeparku. Z dvaceti přihlášených závodníků postupovalo pět jezdců do finále.

Závěrečný Whipcontest.
Ještě jeden skokan.

Výsledky závodu a report organizátorů najdete zde.

Vítězné ženy závodu Chainless race Monínec
Vítězní mlaďasové.
Borci nad osmnáct let.

Chainless race Monínec a Whipcontest 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram