Downhill Top On Trail Cup Dolní Morava 2023

Downhill Top On Trail Cup Dolní Morava 2023

Na závody na Dolní Moravu jsem se chystal už minulý rok, protože jsem na nově vybudovanou sjezdovou trať slyšel jenom samou chválu. Bohužel zůstalo jenom u plánu, jelikož jsem víkend místo na závodech, strávil v posteli. Letos jsem si proto závod nechtěl nechat ujít. Jednalo se o poslední závod celé letošní série a navíc jsem byl tenhle rok na DH jenom dvakrát. Ten první byl na Klínovci, kde proběhlo mistrovství republiky ve sjezdu. Je tedy úplně jasné, proč jsem si nemohl nechat ujít Downhill Top On Trail Cup Dolní Morava 2023. Nezastavilo mě ani vstávání v půl páté ráno a ani dlouhá, celkem nepohodlná cesta na místo.

Po příjezdu do areálu jsem si nebyl vůbec jistý, na kterém parkovišti mám nechat auto. Nepomohla ani rada od Petra Janečka, kterému jsem zkusil napsat. Až jeden hodný pán u vjezdu na parkoviště mě nasměroval, kam mám jet. Potom ještě jedna rada od závodníka, kterým směrem mám vlastně jít. Kromě závodníků tady byli totiž i návštěvníci bikeparku, ale za těmi jsem nemířil.

Spíkr a pilot v jedné osobě.
Drop v závěrečné pasáži.

Od Peci Macha, známého spíkra jsem ještě vysondoval nějaké podrobnosti o průchodnosti trasy a vyrazil pěšky do kopce, směrem ke startu. Cestou na start jsem minul dojezdovou louku, drop a menší lavice, přejezd přes sjezdovku, lesní pasáž…

Lesní pasáž.
Na trati se dost skákalo.

Pěšky jsem neměl šanci projí celou trať až ke startu. Nechal jsem si tedy doporučit nejzajímavější místa, na kterých se mám zastavit. Asi nejvíc se všichni shodovali na spotu u velkých lavic. Závodníci tady létali neskutečnou rychlostí za hlasitého povzbuzování fanoušků. Nechtěl jsem zůstat celý závod na jednom místě, tak jsem se vydal ještě kus dál až na začátek, nebo spíš konec prudké lesní pasáže plné kořenů a kamenů. Od závodníků vím, že tahle část byla hodně náročná a vysilující. Na první pohled a ani na fotkách to tak nevypadalo.

Část s lavicemi.
Kromě lavic byly v téhle části i mega klopenky.

Pro ty, co chtějí znát pořadí závodníků, najdete výsledky zde.

Downhill Top On Trail Cup Dolní Morava 2023 – Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram