Český Pohár Downhill 2020 Klínovec

Český Pohár Downhill 2020 Klínovec

Do Krušných hor to mám kus cesty, ale chtěl jsem konečně pořádně vyzkoušet svoji novou fotovýbavu a navíc jsem na závodech na Klínovci ještě nebyl. Vstávání ráno za svítání není dvakrát příjemné, ale má to zase výhodu, že silnice jsou téměř prázdné. Cesta proto pěkně ubíhá a za pár hodin jsem v Jáchymově. Teď se ještě rozhodnout, jestli budu začínat na startu, nebo jako většinou v cíli. Volím start a jedu na parkoviště až na vrcholu Klínovce.

Je brzo ráno, vše teprve ožívá a trať je krásně nasvícená vycházejícím sluncem. Na trati se objevují první jezdci. Společně s nimi postupuji podél závodní trati, občas se zastavím u zajímavé klopenky, nebo skoku a fotím. Pokračuji až do lesa, kde je málo světla a terén je pro chůzi podél trati obtížný. Vracím se tedy zpět na start. Za chvíli stejně bude končit závod a já chci stihnout vyhlášení výsledků a ještě něco vyfotit i v dolní části.

Přejíždím autem zpátky přes Jáchymov na parkoviště v cíli a vybíhám podél trati, abych ještě stihl poslední závodníky. Podmínky pro focení jsou ve spodní části horší a jediná zajímavá pasáž je velká rock garden. Zde jsou pěkně poznat zkušenosti jezdců. Někteří se na překážce trápí a pro některé, jakoby vůbec neexistovala a projedou ji jak po asfaltce.

Prolétá poslední závodník a diváci se pomalu rozcházejí k cíli na vyhlášení výsledků závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram