Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2018

Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2018

Už jsem nějaký čas jsem přemýšlel o koupi novějšího modelu fotoaparátu. Když přišel Pentax s akcí cashback neodolal jsem a objednávám si nové fulframové tělo. Teď mám sice úplně nový fotoaparát, ale nevím, co s ním budu fotit. Dřív jsem hodně cestoval, takže téma bylo jasné. Ale teď ? Naštěstí nacházím inspiraci na diskusním fóru Pentax. Někdo se zmiňoval, že se pojede Světový pohár v cyklokrosu v Táboře. Do Tábora to nemám daleko, tak v sobotu 17. listopadu vyrážím za svojí první zkušeností s focením sportu.

Parkuji u Kauflandu. Na parkovišti jsou vidět první návštěvníci, kteří se trousí do areálu Komora, kde je start závodu. Vydávám se za nimi, platím vstupné a jsem v centru dění. Na lukách okolo areálu jsou vidět karavany účastníků závodu. Někteří závodníci se zahřívají šlapáním na válcích, jiní jezdí po areálu a všichni čekají, než bude otevřená dráha pro trénink.

V deset hodin má být první závod. Trénink se proto ukončuje a začíná vyvolávání závodníků na start v první kategorii. Odpočítávání startu probíhá za sugestivního zvuku tlukotu srdce. Je odstartováno. Okolo trati panuje skvělá atmosféra a fanoušci povzbuzují projíždějící závodníky. Po úvodním závodu juniorů, následují kategorie muži U23, ženy Elite. V závěru dne startují muži Elite.

Další podrobnosti ze závodu můžete najít přímo na stránkách cyklokros.cz

Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2018 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram