Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou 2021

Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou 2021

Potřeboval jsem vyzkoušet nový objektiv. Využívám proto volné sváteční dny na začátku července a vyrážím do Zoo Ohrada (nyní správně Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou). V zoo jsem byl naposledy někdy v minulém století, takže jsem byl zvědavý, jak moc se to tady za roky změnilo. Vyjíždím hned po ránu, abych měl hezké světlo pro focení a zároveň se vyhnul největšímu návalu návštěvníků.

Auto parkuji na placeném parkovišti přes silnici. Procházím okolo stánků se suvenýry a občerstvením k pokladnám. Vidím, že všichni vyrazili na návštěvu přede mnou. Příště si musím víc přivstat.

Zoo je sice menší, ale je vidět, že se tady hodně změnilo a jsou tady postavené nové pavilony a nové výběhy. Prohlídku začínám u voliér s ptáky, potom pokračuji k výběhu s plameňáky na Munickém rybníku a postupně procházím celou zahradu. Daří se mi fotit spíše menší zvířata. Velké šelmy jako třeba tygr ussurijský, nebo medvěd plavý, se před nastálým vedrem schovaly. Na část ze zvířat, kterým horko nevadilo se můžete podívat ve fotogalerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram