Air DH – závod pro všechny! Hradiště 2020

Air DH – závod pro všechny! Hradiště 2020

Cestou na závod Air DH Hradiště 2020 jsem zazmatkoval na odbočce v Mláce. Byla tam vyznačena uzavírka na Novou Bystřici. Nestačil jsem ale zaregistrovat kde přesně, tak jsem si pro jistotu nějaký kilometr zajel. Silnice přes lesy v České Kanadě byla sice úzká, ale na druhou stranu po ránu skoro bez provozu. Na závod do bikeparku u Nové Bystřice jsem se dostal jenom s menším zpožděním. Okolo příjezdové cesty a na všech volných prostranstvích už parkovala auta závodníků z půlky vysočiny i dalších koutů republiky.

U lanovky už postávaly hloučky závodníků natěšených na první lano na kopec. Pozdravil jsem se se Sašou a Romanem a vyrazil do terénu. V lese na mě čekalo překvapení. Fotím si projíždějící závodníky, když tu najednou na mě jeden z nich volá. Ze začátku jsem vůbec netušil o koho jde, ale když si sundal helmu poznal jsem Dominika a s ním Vashu. V pátek se jely v Českých Budějovicích závody v trialu a Vašek se cestou zpět na Moravu zastavil na Hradišti si trochu zazávodit.

Dominik
Vašek
Dominik a Vašek

Po dojetí posledního kola závodu, se ve zbývajícím čase, před vyhlášením pořadí někteří závodníci přesunuli k možná nejtěžším dropu v bikeparku, který se jmenuje MAD Moss. Po krátkém nájezdu na balvan následuje skok s krátkým dopadem. Pokud nemáte rychlost tak akorát, tak to může blbě dopadnout. První závodník skok dal. Nastupuje druhý jezdec. Hned po opuštění dropu, bylo ale vidět, že se řítí do průšvihu. Kolo nemířilo na dopad, ale před a závodník skončil v bolesti na zemi. Po prvním šoku se sice zvednul, ale pro vyloučení vnitřních zranění zpátky z bikeparku už odjel sanitkou. Další závodníci testování vzdávají. Navíc už je čas pro vyhlášení výsledků.

Obhlídka terénu
Tady už to vypadá hodně blbě
A tady je jasné, jak to dopadne

Koho zajímá umístění na bedně, se může podívat na fotografiích. Vašek Kolář na fotkách není. O chlup skončil s bramborou.

Ženy
Junioři
Dědci
Muži

Jak jsem se zmínil, na závodě se objevil také Vašek Kolář, několikanásobný mistr světa v biketrialu. Na jeho dojmy ze závodu se můžete podívat zde.

Air DH Hradiště 2020 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram