Velhartický Bike Jam Vol.2 2022

Velhartický Bike Jam Vol.2 2022

Nevím jak ostatním, ale mě se změna termínu závodu kvůli špatnému počasí hodila. Na stejný víkend, jako Velhartický Bike Jam totiž připadla i soukromá akce v Holýšově, na kterou se taky chystám. Bikepark mám skoro po cestě. Odbočka k areálu je tak nenápadná, že jsem ji trefil až napodruhé. Na doporučení pořadatelů nechávám kvůli rozmáčenému terénu auto hned u silnice a dál pokračuju po svých. Až na několik notoricky známých závodníků, které bych spočítal na prstech jedné ruky tady nikoho neznám. Jdu se tedy pozdravit s hrstkou co znám a vyrážím na kopec.

Pro vývoz nahoru je tady pro závodníky poma. Necyklisti musí na start pěšky. Dolů vede několik různě se klikatících se lajn a jsem kvůli tomu ze začátku dost zmatený. Špatně odhaduji trasu, kterou se závodník vydá. Když si nasadím objektiv pro focení zblízka, jezdec to vezme jinudy než předpokládám a mine mě o několik metrů. Naštěstí mi Kryštof Kamenský, který se objevil nahoře ukázal, kudy povede závod. Na zbývajících tratích řádí ti, co už mají odjeto, nebo teprve čekají na start..

Závod se jede ve dvou kategoriích Bejbina race do osmnácti a nad osmnáct let. Závodníci jedou jenom jednu jízdu a ti nad osmnáct let ji musí zakončit malým pivem na ex. Dokud nepostaví na stůl prázdný kelímek, tak čas běží. Na závěrečné disciplíně se dá hodně nahnat, nebo i ztratit. Na špatný závěr doplatil Kryštof, který pěknou jízdu pokazil závěrečným exáčem a nedostal se na bednu. U tak po všech stránkách zkušeného závodníka to rozhodně překvapí.

A teď na ex
Asi nejmladší závodník, se svým trenérem v závěsu.
Trénink na další ročník.

Výsledky závodů najdete zde.

Stupně vítězů do 18 let. Zleva: Josef Kottnaur, Petr Šmejkal, Adam Květoň.
Stupně vítězů nad 18 let. Zleva: Jakub Knor, Marek Škoch, Filip Liška.

Velhartický Bike Jam – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram