Svatohorský Downtown Příbram 2022

Svatohorský Downtown Příbram 2022

Počasí na závod zase nic moc. Po cestě na Svatohorský Downtown Příbram 2022 pršelo a já jsem jenom doufal, brzo přestane. Přestalo, ale ne na dlouho. Během dne se nad městem prohnalo několik dešťových přeháněk, včetně jedné v průběhu závodu.

Nejspíš kvůli počasí, část ze 141 přihlášených závodníků nepřijela. V ženské kategorii je naopak účast stoprocentní. Jediná přihlášená závodnice Nikola Trlicová dorazila. Amálka odjela do Polska, Pavla Balíková si zranila ruku na Špičáku, takže se účastnila pouze jako divák, Štěpánka Fejola Nestlerová závodila ve Švýcarsku. Zbytek žen zůstal kdo ví kde. Potěšující ale je, že kategorie open je pěkně našlápnutá. A hodně závodníků tady bylo úplně poprvé.

Začátek všeho byl tradičně v areálu Svaté Hory. Byla tady registrace závodníků, i start závodu. Trasa víceméně stejná jako v loňském roce. Nová byla klopenka před sjezdem do lesa a dopad u kontejneru na náměstí byl bez mezery. Jeden ze skoků byl osudný Nikole. Při tréninku spadla a kvůli zranění už závod nedokončila. Její otřes mozku, který si způsobila, se projevoval dvě hodiny dlouhou sérií neustále stejných dotazů. Později se nemocnici v Příbrami ukázalo že kromě otřesu mozku má ještě poraněný loket. Původní návštěva nemocnice se změnila na kratší pobyt na pozorování.

Svatohorský Downtown Příbram byl poslední, z letošní DT série. Po výpadku Dačic zbyly jenom čtyři závody. Proslýchá se, že je v jednání na příští rok nové město. Tak se necháme překvapit.

Video vítěze celé DT série Michala Prokopa najdete zde.

Závod naštívila Česká televize. Reportáž najdete tady.

Svatohorský Downtown Příbram 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram