Automuseum Dr. Carl Benz

Automuseum Dr. Carl Benz

Pokud se budete někdy pohybovat v okolí německých měst Heidelberg, nebo Manheim a jste zároveň automobilovýmí fanoušky, doporučuji vám navštívit Automuseum Dr. Carl Benz v městečku Ladenburg ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Soukromé muzeum se nachází v historické budově, která byla součástí výrobního areálu C. Benz Söhne.

V halách historické budovy jsou všechny exponáty volně přístupné a celá expozice je rozdělena do šesti oddílů:

  1. Prohlídka začíná v historické dílně Dr. Carla Benze. Zde se můžete podívat, na jakých strojích a pomocí jakých nástrojů se vyráběla první vozidla.

2. Je věnována pohybu na dvou kolech. Začínáme předchůdcem jízdního kola – dreisiny od lesníka a vynálezce Carl Friedrich Draise, až k předchůdci motocyklu Gottlieba Daimlera z roku 1885.

3. Pouze tři vozy se dochovaly z produkce Ladenburské automobilové továrny. Dva z nich jsou nyní zpět na místě, kde byly vyrobeny.

4. V roce 1926 došlo ke sloučení společností Daimler Motoren-Gesellschaft a Benz & Cie. Zde můžete vidět sbírku automobilů Mercedes Benz ze všech období výroby.

5. Pod názvem „Autobiografie“ můžete na 40 m dlouhém světelném panelu spatřit působivou historii technického vývoje motorismu. Obrazová a textová dokumentace je doplněna originálními exponáty.

6. Motoristickému sportu je v muzeu věnována samostatná expozice. Můžete zde vidět slavný závodní vůz AVUS z roku 1921 po Mercedes Silver Arrow a závodní vozy Formule 1 novější generace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram