Automobilové a technické muzeum v Sinsheimu 2018

Automobilové a technické muzeum v Sinsheimu 2018

Pokaždé, když jsem jel po německé A4 na Manheim, bylo už z dálky vidět některé vystavené exponáty muzea. Hlavně dopravní letouny Concorde a TU-144. Pokaždé jsem si říkal, že by určitě stálo za to muzeum v Sinsheimu navštívit a prohlédnout si vše z blízka. Buď jsem ale pospíchal dál do Německa, nebo zase zpátky domů. Až jednou v září, kdy jsem jel společně s holkama, Hanka rozhodla, že při zpáteční cestě muzeum v Sinsheimu navštívíme.

Kromě muzea je v areálu také kino IMAX 3D a to si nemůžeme nechat ujít. Jako časově nejbližší a nejzajímavější vybíráme film o opravě Hublova teleskopu. Teleskop sloužil na oběžné dráze okolo Země téměř dvacet let. Vlivem extrémních podmínek ale došlo k poškození některých dílů. V květnu 2009 proto vyslali k teleskopu skupinu kosmonautů na záchrannou akci. Součástí výbavy byla 3D kamera IMAX, díky které jsme se mohli v pohodlí kina na celé dobrodružství podívat.

Po super kině vyrážíme na obhlídku muzea. Každý má trochu jiné priority, takže se rozdělujeme. V muzeu je sbírka všech možných exponátů. Historické automobily, závodní vozy, lokomotivy, letadla, ukázky vojenské techniky. Zvlášť bych chtěl doporučit venkovní expozici letadel. Do některých exponátů je přístup a vy si můžete prohlédnou například nadzvukový dopravní letoun Concorde zevnitř, včetně pilotní kabiny. Letadla byla pro větší autentičnost instalována ve výšce a z některých jste si mohli sklouznout zpátky na zem pomocí tobogánu.

Stačili jsme si prohlédnout jenom malou část expozice a musíme návštěvu ukončit. Čeká nás 500 kilometrů dlouhá cesta domů.

Automobilové a technické muzeum v Sinsheimu – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram