Český pohár XCO Harrachov 2022

Český pohár XCO Harrachov 2022

Jelikož je Český pohár XCO Harrachov poslední závod série, nemůžu si ho nechat ujít. Ráno jsem si musel přivstat, abych byl v Harrachově včas. V Tanvaldu náhoda, která se stává tak maximálně jednou za dese let. Na ulici vidím Pavla Reinla. Na chvíli zastavuji na pokec. Pavel se zrovna chystá na Ještěd, na Český pohár v DH. Já ale pokračuju na český pohár XCO.

Právě platím v Harrachově za parkování, když slyším z areálu závodu že, zrovna startuje kategorie kadetů a mástrů. Takže rychle za závodníky.

Následuji závodníky podél trati, ale u řeky mám problém. Na druhou stranu vede lávka, přes kterou přejíždí závodníci. Na začátku hlídá pořadatel. Sice slušně, ale nekompromisně, mi na lávku zakazuje vstup. Teď mám dvě možnosti. Buď celou trasu oběhnout, nebo se přebrodím přes řeku. Řeka je rychlejší možnost. Boty které mám, byly původně super nepromokavé. Jelikož už lecos zažily, po chvíli do nich začíná prosakovat voda. Hlavní cíl je, neuklouznou a nevykoupat foťáky. Bez nehody se dostávám na protější stranu řeky. Na focení je tady tma skoro jak v pytli. Než se stačím pořádně na druhém břehu rozkoukat, je po závodě první kategorie.

Teď už mám čas si pořádně prohlédnot trasy závodu. Po startu žen následuji dav diváků opačným směrem než na kadety. Aby počasí nevybočilo ze svého víkendového standardu, tak se alespoň na chvíli spouští déšť.

Při závodu juniorů si zase nechávám poradit od fotografa a jdu až k dopadu mamutího můstku Tady na závodníky čeká nejdřív táhlý výšlap po asfaltu a potom zase sjezd šotolinou plný klopenek a skoků. Někteří jezdci si terén užívají a při výskoku přidávají whip.

Whipující Roman Šindelář.
Vítězný junior Ondřej Novotný.
Jitka Čábelická v Rock garden.

Na závěr závodu startuje kategorie mužů U23 a elite. Přesouvám se zase ke skokanskému můstku, kde mi přijde trať divácky nejzajímavější a je tady nejvíc světla.

Po ukončení posledního závodu se všichni přesunujeme zpět do areálu a už jenom čekáme spolu se závodníky na slavnostní vyhlášení výsledků dnešního závodu a celé série Českého poháru.

Výsledky závodu jsou zde

Český pohár XCO Harrachov 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram