Downtown Horní Planá 2022

Downtown Horní Planá 2022

Letos je to s počasím zakletý. Zdá se, že pozná kdy je víkend a jedou se závody. DT Rakovník déšť, Bobovka Cup taky a na Downtown Horní Planá teď to samé. Sice jsem přijel za sucha, ale po chvíli začíná pršet. Dobu, než déšť ustane trávíme s Romanem na terase v místní hospodě. Kluci zatím pobíjejí pletivem kluzké překážky. V jednu hodinu konečně déšť ustává a může začít trénink. My vyrážíme na obhlídku terénu. Jednou z největších atrakcí bude skok přes vůz, lépe řečeno přes korbu kamionu, který na náměstí zaparkoval táta závodníka Honzy Pouzara. Hned při tréninku tuhle překážku jeden jezdec nedoskočil a skončil na korbě s obličejem od krve.

Jinému závodníkovi to podjelo na dopadu u kašny a svezl se po něm dolů jak po klouzačce. Další skončil přímo v kašně. Měl malou rychlost a skočil krásnou šipku i s kolem do vody. Závodníci, co se vraceli z lesa s hnědým pruhem na zádech a bajkem obaleným bahnem zase mluvili o totálním motokrosu v bahně na kopci. Dneska bude asi na trati mordor.

Letos na bahně
Velký vůz
Úprava překážek

Jak celé dopoledne pršelo a byly posunuté tréninky a následně start závodu, přišlo mi, že se všechno neskutečně zrychlilo. Starty i jízdy závodníků.. Začátek je na kopci u rozhledny. Hned první zatáčku tady berou borci přes nohu. Jak je tady ale to kluzký bahno, tak se jich stejně dost vyválí po zemi. Směrem k cíli se kvalita povrchu zlepšuje a bahno ustupuje. Další pád, který jsem viděl byl na schodech u památníku. Tady to vzal závodník přes řidítka. Normálně se ale zvednul a odjel.

Po kratší pauze na vyhodnocení kvalifikace startuje finále. Tentokrát jedou závodníci podle časů z kvalifikace. Ti s nejpomalejší jízdou jedou jako první. Po posledním jezdci, před vyhlášením výsledků, jsou na programu ještě dva exhibiční vláčky se skokem přes kašnu. Ani tady se to neobešlo bez pádů.

Vyhlášení proběhlo na dřevěném doskoku u kašny, takže je jasné, že kromě tradičního vhození spíkra Peci, ve vodě skončili i vítězové závodu.

V kašně skončil letošní vítěz Michal Prokop
Peca už tradičně
Funyho skok

Elitní kategorii, sice o setinky ale opět vyhrál Michal Prokop. Petr Janeček asi začne nenávidět brambory, protože v poslední době končí čtvrtý. V Plané jsem potkal Pavla Schwáru Schwarze, pro kterého to tady byla premiéra. I tak skončil o setiny sekundy na třetím místě, v kategorii open. Pavel byl totiž dlouholetý raider značky Horsefeathers a jeden z organizátorů legendární slopestyle akce Kozzystyle.

Jak dopadli další závodníci, najdete zde.

Downtown Horní Planá 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram