Downtown Horní Planá 2020

Downtown Horní Planá 2020

Po focení na Špičáku jsem byl celkem dost nespokojený z množství špatně zaostřených fotek. Dlouho jsem zvažoval, jestli konečně nenastal čas na změnu a přejít na vhodnější značku. Nakonec jsem se odhodlal, vysypal prasátko a koupil bezzrcadlovku od Sony. Touhle změnou byl závod najednou dvakrát premiérový. Úplně nová fotovýbava poprvé v ostrém nasazení na premiérový závod Downtown Horní Planá 2020.

Závod měl hned první ročník smůlu. Ve stejný termín bylo několik dalších bajkových akcí, minimální propagace a to že se jednalo o první ročník a tedy pro bajkery krok do neznáma, pravděpodobně to vše zapřičinilo, že se na závod zaregistrovalo jenom 49 jezdců. Přijely hlavně notoricky známé firmy.

Při focení závodu se dává se mnou a Romanem do řeči jeden z diváků. Jeho děti Amálka a Honza jsou poprvé na závodě a on jim dělá fotografa. Tak jsme trochu podiskutovali o problematice focení závodu.

Amálka a Honza.
Mladší brácha Pavla, Nikolas Reinl.
Pavel Reinl po koupačce v kašně.

A teď k trati. Start byl nahoře v lese, takže začátek vedl ryze přírodním terénem přes několik klopenek. Potom pár menších skoků, šlapací pasáž alejí a první schody u památníku Adalberta Stifftera. Potom nějaký ten drop, druhé schody, skok přes fůru slámy a na závěr megaskok přes místní kašnu. Kašnu tady mají o dost větší, než v Dačicích, ale dopad byl luxusně široký, takže z pohledu závodníka neměl být problém ji přeskočit.

V kašně nakonec skončil při vyhlášení vítězů dobrovolně Pavel Reinl a to parádním backflipem.

Ještě video ze závodu z pohledu vítěze Pavla Reinla.

Pro úplnost jsou tady výsledky.

Downtown Horní Planá 2020 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram