Downtown Horní Planá 2023

Downtown Horní Planá 2023

Ještě večer před závodem to vypadalo, na malý zázrak. Všude okolo pršelo, jenom v Horní Plané svítilo Slunce. Bohužel hned ráno se ukázalo, že zázraky neexistují. Deštivé počasí jsme sice zažili i loňský rok, letos to ale bylo jiné. Na závod Downtown Horní Planá 2023 pršelo celý den.

Čísla jsou rozdána.
Skok přes kašnu.

Do tréninku se proto zpočátku nikomu moc nechtělo. Trať byla pěkně mokrá a viditelnost v dešti taky žádná sláva. Nejhorší to bylo v lesní pasáži, kde to teprve byl pravý motokros. Na trati byla vrstva kluzkého bahna, ze které vyčnívaly kluzké kořeny. Horní část trasy byla sice nově postavená a zatáčky nebyly tak utažené. Stejně ale do některých zatáček museli závodníci najíždět přes nohu, aby neskončili na zemi.

Motokros v lese.
Nástup na trasu.

Oblečení do deště řešili jezdci různými způsoby. Někdo měl speciální oblek, jiní se spokojili s černým pytlem na odpadky. Na trati se objevila i skupina „kosmonautů“ v bílých kombinézách. Po chvíli ježdění svůj oblek vylepšili o krásný hnědý pruh na zádech. Nejspíš špatné počasí mělo vliv na nezvykle velký počet zničených ráfků u kol a také na relativně velký počet jezdců, kteří nestartovali do finálové jízdy závodu.

Občas to odneslo kolo…
..nebo taky překážka.

Vyhlášení vítězů se konalo na dřevěném dopadu skoku přes kašnu. Hned po vyhlášení mohla proto proběhnout tradiční koupačka vítězů v kašně. Někdo tam šel dobrovolně, někdo se zuby nehty bránil, aby do studené vody nemusel. Skoro jsem měl strach, abych tam s celou fotovýbavou neskončil taky.
Tradiční vhození moderátora Pecy Macha do kašny ale tentokrát neproběhlo. Tento zvyk, se konal po skončení závodu. Letos se na tuhle tradici nějak zapomnělo. Možná to bylo tím, že Petr Janeček si užíval teplé počasí u moře a Le Duy se asi začal věnovat něčemu jinému, než závodění.

Někdo skočil radši dobrovolně.
Peca to měl letos bez koupele.

Celkové pořadí v závodu Downtown Horní Planá 2023 najdete zde.

Downtown Horní Planá 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram