Downtown Tábor 2023 a Mistrovství České republiky v městském sjezdu.

Downtown Tábor 2023 a Mistrovství České republiky v městském sjezdu.

Počasí na letošním závodu Downtown Tábor 2023 vyšlo téměř ideálně. Kvůli dešťové přeháňce se trénink asi o hodinu posunul. Potom se vyčasilo a vydrželo to až do úplného konce. Když jsem ale dorazil domů, začala neskutečná průtrž. Nejprve jsem čekal docela dlouho v autě, abych nemusel do toho nejhoršího deště. Bylo to ale úplně zbytečné. Pršelo, bez ustání jako by měla nastat další potopa světa a venku se valila voda úplně všude. Těšil jsem se, jak stáhnu data z paměťových karet do PC, hned začnu třídit a upravovat fotky. Náhle ale zhaslo světlo a všechno, včetně počítače zůstalo až do rána mrtvé.

Město se teprve probouzí. Včetně závodníků.
Kontrola gum.

Závod Downtown Tábor 2023, byl závěrečným podnikem Czech Urban Downhill Series a zároveň mistrovstvím České republiky v městském sjezdu. Do Tábora tentokrát dorazily i holky. Nikola přijela s Petrem, Amálka se objevila po kratší závodní pauze. Pro Kristýnu byla skoro povinnost se účastnit, protože byla místní. Objevili se také eliťáci Tomáš Slavík, Michal Prokop a Márty Brza.

Dřevěná klopenka na náměstí.
Velký Step Up.

Start byl na Žižkově náměstí, na rampě, která byla tentokrát nižší, než ta vloni. Dál byla trať víceméně stejná, jako v minulém roce. Na náměstí Žižkův double, dřevěná klopenka, potom velký Step Up, Žaneda Van Jump… Tedy napadá mě jediná změna, přibyl Svatohorský Sharkfin. Potom už následovaly překážky jako v loňském roce, včetně Holečkova wallridu. Pozitivní bylo, že Filip ho letos projel naprosto suverénně a neskončil tentokrát na šití v nemocnici.

Žaneda Van Jump.
Novinkou byl Svatohorský Sharkfin.

Když jsem se pohyboval na náměstí, zdálo se mi, že u stolku s občerstvením sedí kluk, kterého znám z úplně jiných cyklistických závodů. Řekl jsem si ale, že to je asi nějaká hloupost. Co by dělal XCO a cyklokrosový závodník na Downtown sérii a dál jsem se tím nezabýval. Při vyhlašování výsledků se ale ukázalo, že to byl opravdu on. Dominik Kukla byl na svém prvním závodě série a ve velké konkurenci ostatních, skončil v kategorii open na suprovém třetím místě. Ještě by mne zajímalo, jestli ho uvidíme příští rok na dalších závodech, když mu to tak jde.

Dominik Kukla. První závod a hned bedna.
Hlavní organizátoři. Pospi a Mirek.

Výsledky závodu Downtown Tábor 2023 najdete zde.

Downtown Tábor 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram