Downtown Tábor 2022

Downtown Tábor 2022

Už dlouho před závodem bylo podle příspěvků na FB Downtown Tábor jasný, že to bude zase o něco větší.

Startovalo se na (oproti loňsku) o dost vyšší rampě hned vedle kostela. Následoval známý skok přes valník, nová byla velká klopenka a hned za ní nový a hodně vysoký skok Velký Simons. Nájezd byl hodně nakopávací, takže ten kdo to včas neobrátil čumákem dolů, skončil v síti před dopadem. Občas taky někdo zůstal nahoře na platformě, takže ho museli i s kolem sundavat. Nová překážka na náměstí budila respekt a poměrně dost závodníků ji objíždělo. Na druhou stranu, ale šikana v objížďce ubrala dost cenných sekund.

Velký Simons na náměstí.
Občas někdo skončil v síti.

Jak se letos zvětšovaly překážky, tak i skok přes auto u kláštera narostl z osobáku na dodávku. Následoval známý a technický slalom. Kdo neuměl zatáčet, tady ztratil hodně času. Minulý rok tady před nájezdem kvůli dešti a kluzké dlažbě hodně borců padalo, ale letos bylo sucho, takže v pohodě. Za slalomem byl ještě menší gap a potom dlouhý šlapací úsek v uličkách Tábora. Kdo neměl fyzičku, tak si to pěkně odfuněl. Schody nebyly tentokrát v sadech, ale jely se boční ulicí, která se napojovala na prašnou vyhlídkovou pěšinu. Tady ještě přibyl wallride, který se sice dal objet, ale blbě. Občas tady někdo spadnul a jeden závodník skončil na šití v nemocnici. Potom už následoval myslím jenom jeden gap a drop v parku a dojezd k cíli u potoka, stejně jako v loňském roce.

Filip na místě činu po návratu z nemocnice.
Ambassadoři závodu: Amálka a Le Duy.

Když letošní závod srovnám s loňským rokem, tak to bylo zase o něco náročnější. Podle některých závodníků je to tak správné, protože jenom tak se posunou někam dál. Na druhou stranu je to závod i pro širokou veřejnost, tak aby to nedopadlo, že většina jezdců bude většinu překážek objíždět.

Saša v netradiční úloze.
Saša tradičnější. Pitný režim je třeba dodržovat.

Překvapení na zavodě byl určitě Saša Sidor, který vyměnil roli závodníka za roli startéra. Moc překvapující naopak nebyly výsledky. Eliťáky vyhrál Tomáš Slavík, za ženy byla první Štěpánka Fejola Nestlerová a první junior Petr Šmejkal. Podrobné výsledky najdete zde.

A ještě nějaká videa Michal Prokop, vítězná jízda Tomáše Slavíka.

Žižkovo náměstí. Už je po závodě a zrovna probíhá tombola.

Downtown Tábor 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram