Mistrovství ČR Enduro Sušice 2022

Mistrovství ČR Enduro Sušice 2022

Před odjezdem do Sušice jsem nic nenechal náhodě. Pečlivě jsem nastudoval na mapě trasy jednotlivých RZ a optimalizoval moji trasu pro přejezdy autem na starty. Sobotní trénink Mistrovství ČR enduro vynechávám a vyrážím až v neděli na ostrý závod. Logisticky nejvýhodnější je pro mne vynechat RZ1 a přesunout se rovnou na dvojku a trojku, které začínají u rozhledny Na Sedle. Auto nechávám na parkovišti v Albrechticích. Odsud to mám jenom jeden a půl kilometru pěšky až k rozhledně.

Na místo dorážím současně s pořadateli, kteří připravují na startu časomíru. Řeším, jestli si nezkrátím čekání na závodníky výstupem na rozhlednu. Když se ale objevují první závodníci, tak radši zůstávám dole, připravený na startu. Ještě se radím, kde jsou nejlepší místa na focení a vyrážím napřed čekat na závodníky. Že jsem si nechal dobře poradit, je poznat podle diváků okolo trati.

Hned co projel poslední závodník, se vracím zpátky k rozhledně, kde zatím startuje třetí erzeta. Moc už toho nestihnu, tak zůstávám nahoře u balvanu. Stíhám ještě ženy a pád jednoho juniora. Projíždí poslední závodník, takže se můžu vrátit zpátky k autu. Pěšky je to o dost pomalejší než na kole. Čtvrtou RZ proto vynechávám.

Zbývá mi ale trochu času a navíc mám hlad. Zastavuju se na menší nákup v Sušici. Horší bagetu, než tu z místního Penny jsem ještě nikdy neměl.

Poslední dvě etapy startují na Svatoboru. Z města je to nahoru pořádný výšlap. U rozhledny už je parta závodníků. Někdo jen tak postává, jiný se rozcvičuje, Tonda Král ladí svůj bajk, Vojta Bláha si točí video pro svůj YT kanál. Na focení sebíhám jenom pár metrů pod skalku. Kousek odsud je start i poslední RZ, tak chci stihnout oboje. Ještě než projede poslední závodník, se přemisťuju k přístřešku pro paraglidisty, kde je start. Cestou potkávám Maxe Adami, jak strká duši do proraženého pláště. Díra je tam pořádná. Opravu naštěstí stíhá a může pokračovat v závodu.

Mistrovství ČR Enduro Sušice
Občas někdo spadnul
Mistrovství ČR Enduro Sušice
Díra jako blázen (foto Maxim Adami)
Mistrovství ČR Enduro Sušice
A její oprava

Na startu už je parta závodníků. Pořadatelé zatím ladí časomíru. Po chvíli startuje první závodník poslední, šesté etapy. Nahoře to pro mne moc zajímavé není. Zkouším další část trati. Musím oběhnout křoví, kterým vede trasa, takže několik závodníků nestíhám. Tady to nic moc není, takže pokračuju až do lesa. Lehám si do jehličí, vedle menší klopenky. K tomu ještě pár fotek u dropu a je konec závodu.

Vracím se k autu a přejíždím zpátky do Sušice, kde na náměstí proběhne v 17 hodin vyhlášení výsledků.

Koho zajímá, kdo je mistr republiky, kdo je druhý a vůbec výsledky, se může podívat sem.

Mistrovství ČR Enduro Sušice 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram