4X ProTour 2022 Round 3 Dobřany

4X ProTour 2022 Round 3 Dobřany

Příjezd do areálu bikeparku Šlovický vrch, kde měl proběhnout další závod světové serie 4X ProTour mě celkem dobře zmátl. Nejdřív na odbočce z hlavní silnice jeden zákaz (naštěstí tam byla nenápadná cedule s označením závodu). Na další odbočce ještě druhý. Odsud ale bylo vidět do areálu, takže bylo jasné, že jsem tady dobře. Čekal jsem, že tady bude nával, ale momentálně to vypadá, že fotografové budou v převaze. Na trati se prozatím nic moc neděje, tak vyčkávám u piva a klobásy.

Začíná trénink a na trati se objevují první závodníci. Bohužel okolo třetí hodiny přichází první dešťová přeháňka a všichni se schovávají pod střechu, dokud déšť nepřestane.V pět hodin organizátoři spouští kvalifikaci. První se na trať vydávají ženy a za nimi elite muži. Bohužel přichází další přeháňka a kromě několika prvních jezdců musí zbytek odjet kvalifikaci za deště. Už bez deště následuje semifinále a potom finále. Teď už jenom všichni čekají na vyhlášení výsledků.

Čekání před vyhlášením si krátím procházkou po závodišti. Potkávám tady Mártyho Brzu, jak venčí jejich nového pejska. Tak mu dělám pár společných fotek.

A v závodě v kategorii ženy zvítězila Michaela Hájková, následuje její sestra Andrea a na třetím místě Josie Mcfall. V mužích vítězí Tomáš Slavík, druhé místo Gustaw Dadela, třetí Tomáš Brožík, na čtvrtém místě Scott Beaumont a pátý David Spurný.

Po vyhlášení akce pokračuje dalším programem. Bohužel já místo na afterparty mířím k autu. Nevzal jsem si s sebou na focení bundu, takže jsem tady pěkně zmoknul a prochladnul. V autě si nastavuju teplotu na 28 stupňů, vyhřívání sedačky na maximum a mizím k domovu.

Ještě video ze závodu.

Závod v Dobřanech byl super a následující víkend bude pokračování v Jablonci nad Nisou na jbc 4x revelations.

4X ProTour 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram