DT Dačice – MČR Czech Downtown Series 2021

DT Dačice – MČR Czech Downtown Series 2021

Letošní ročník MČR v městském sjezdu se přesunul do Dačic. Závody DT série v Dačicích patří mezi top a to nejenom kvůli skvělé atmosféře. V loňském roce měli ale v Dačicích přestávku a závod se neuskutečnil. Letos byli proto všichni závodníci tak natěšení, že volná startovní místa byla během pár dní beznadějně obsazená.

Start byl tradičně od věže kostela Sv. Vavřince, následoval skok přes auto, jízda po schodech, prkenná klopenka, průjezd dodávkou, potom menší skoky s dopadem do hliněné klopenky v parčíku, dále drop přes schody do sadu (kde to na kamíncích docela klouzalo), potom další schody na rampu a skok přes kašnu za hlasitého povzbuzování diváků. Následoval už jenom sprint po kostkách přes náměstí, nepříjemný skok do myší díry a cíl u řeky Dyje.

Letos nebyla nouze o pády. Hlavně o ty u kašny. Někdo spadnul už při nájezdu, pár jezdců při doskoku. Většina závodníku se zase zvedla a pokračovala dál. Některé pády se ale neobešly bez zranění. Lukáš Müller z RideWheel byl tvrďas. Přestože byl zraněný, odjel na ošetření do nemocnice až po exhibici pro diváky.

Letošní ročník se jel v ještě větší konkurenci než ten minulý. Startovaly legendy Tomáš Slavík a Michal Prokop a dokonce si do Dačic odskočil i několikanásobný mistr světa v biketrialu Vašek Kolář, který předvedl určitě nejlepší whip přes kašnu. Výsledky závodu asi nikoho nepřekvapily. V kategorii elite zvítězil Tomáš Slavík, za ním Marek Petelík a na třetím místě Michal Prokop. Podrobné výsledky všech jezdců si můžete prohlédnout na stránkách DT serie.

Vítězové kategorie Ženy
Vítězové kategorie Open
Vítězové kategorie Junior
Vítězové kategorie Masters
Vítězové kategorie Elite
Mistři ČR a Saša Sidor

Závod je otevřený nejenom pro registrované závodníky, ale účastnit se může prakticky každý. V open kategorii bylo proto hodně těsno. Potěšující je také, že je závod čím dál populárnější mezi mladými jezdci a tomu nejmladšímu bylo teprve deset let.

Ročník 2019 DT Dačice byl super, letošní byl zase super. Jaký bude ten příští ? A bude vůbec nějaký příští ?
Video ze závodu od Vaška Koláře a vítězná jízda Tomáše Slavíka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram