Mistrovství ČR downhill Špindlerův Mlýn 2021

Mistrovství ČR downhill Špindlerův Mlýn 2021

Po loňském Špičáku se letošní mistrovství republiky ve sjezdu letos přesunulo do Špindlerova Mlýna. Jestli to není ta nejtěžší sjezdová trať, tak určitě patří k těm nejnáročnějším u nás nejen co do délky, ale i náročností terénu. Trať je hodně strmá, plná klopenek, wallridů, několika dropů, jednoho velkého přescesťáku a nepříjemné rockgarden na konci trati. Navíc i přes snahu organizátorů trať vyčistit, byla hodně rozbitá.

Jak moc je trať náročná jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Nejsem zvyklý se vozit lanovkou a celou trasu až na start jsem si vyšlápnul pěšky. Bohužel místo slibovaného stánku s občerstvením jsem nahoře našel jenom servis na lyže a velkou startovací rampu pro bajkery.

Na závodě došlo k několika úrazům. Jedno zlomené zápěstí, jedno podezření na těžký úraz spojené s letem vrtulníkem a sám jsem byl svědkem pádu malého závodníka. Tomu se ale pravděpodobně kromě šoku a zhmožděnin naštěstí nic vážného nestalo.

Respekt všem jezdcům kteří se závodu zúčastnili a hlavně těm nejmenším. Pro mne to byl zatím nejlepší závod v DH

A jak závod dopadnul? Mistrovské tituly získali v elitě Standa Sehnal a obhájil tím loňský titul a v ženách si titul vyjela Barbora Průdková.

Jak to vypadalo vloni na Špičáku se můžete podívat ve fotogalerii

Podrobné výsledky najdete na FB závodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram