JBC 4X Revelations 2019

JBC 4X Revelations 2019

Procházel jsem stránky Red Bullu, jestli tam nenajdu nějakou zajímavou akci, kam bych se podíval. A narazil jsem na JBC 4X Revelations v Jablonci nad Nisou. Tak jsem tedy v sobotu 14.7. vyrazil do Jablonce. Super bylo, že závod začínal až odpoledne, takže vůbec nemusím brzo vstávat a stejně všechno stihnu.

Lyžařský areál Dobrá Voda areál solidně plní diváky, a na konci tréninku už je tady hlava na hlavě. Po oficiálním zahájení závodu následuje exhibice Martina Šonky. Bylo neuvěřitelné, co všechno s letadlem dokázal.

JBC 4X Revelations 2019
Exhibice Martina Šonky.

Samotný závod začíná v šest hodin. Jede se po čtveřicích, v pořadí podle kvalifikace, která se jela předchozí den. Každý ze závodníků má velkou motivaci, aby se dostal před ostatní jezdce takže o dramatické situace a pády není nouze.

Další závod, po tom hlavním, je taky tak trochu exhibice. Ve freestylu: Revelations BIG AIR Contest. Vítězem se stává jezdec Vilibald Vítek a další v pořadí jsou Tomáš Zejda a Teodor Kováč.

Následuje exhibice handicapovaného bikera Michala Kosíka, který na své speciální čtyřkolce sjel celou traď. Michala můžete znát třeba z dokumentu Kripl Trip. Pokud jste film neviděli, doporučuji shlédnutí.

JBC 4X Revelations 2019
Michal Kosík sjížděl trať na speciální čtyřkolce.

Po závěrečné exhibici zbývá už slavnostní vyhlášení vítězů, kde tradičně vyhrál Tomáš Slavík.

JBC 4X Revelations 2019
Tomáš Slavík v akci.

Afterparty jsem se bohužel nemohl zúčastnit, ale podle toho, jak se to v areálu začínalo rozjíždět jsem určitě o hodně přišel. Užijte si alespoň fotky ze závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram