MČR v cyklokrosu Kolín 2022

MČR v cyklokrosu Kolín 2022

Jet do Rakouska na hory má smysl kvůli návalu až po Třech králích. Místo do hor, proto jedu v sobotu do Polabí, do Kolína, na cyklokros.

Před vchodem do areálu atletického stadionu Mirka Tučka, kde bude startovat MČR, si musím koupit vstupenku. Po nezbytné anticovidové kontrole mohu jít dovnitř. Přijel jsem s předstihem, takže než začne závod mám rezervu na kávu a občerstvení u stánku.

V půl jedné startují ženy a ve dvě hodiny muži ( kategorií elite a do 23 let). Trať v Polabí nemá žádné mimořádné převýšení, ale na druhou stranu písčité pasáže dávají závodníkům pěkně zabrat a písek tady lítá od kol na všechny strany. V takto náročném terénu je snadné udělat nějakou chybu. Na dlouhých rovných úsecích zase závodníci dupou o 106 a rychlost spíš připomíná silniční závody. Asi největší převýšení na trati je na schodech v lese. Stupně tvoří jednotlivé klády a zvlášť pro menší závodnice je obtížné se vyškrábat až nahoru. Na atraktivních místech postávají hloučky diváků a povzbuzují projíždějící závodníky k ještě větším výkonům.

Ženy stihly závodní okruh šestkrát, muži ho absolvovali osmkrát. Startovalo 34 mužů a 10 žen. Mistry ČR v cyklokrosu 2022 se v Kolíně stali Michael Boroš a Kristýna Zemanová. Pro Michaela Boroše to už byl pátý titul, pro Kristýnu Zemanovou premiéra.

Podrobnější výsledky najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram