JBC 4X Revelations 2021

JBC 4X Revelations 2021

Původně jsem si myslel, jak si v pohodě a s rezervou dojedu do Jablonce, ale bylo to trochu jinak. Cesta na Prahu byla menší peklo. Nejdřív dvě stojící kolony před Prahou, potom delší stojící kolona před Černým Mostem, pak se dalo jet relativně dobře a nakonec objížďka před Jabloncem.

Parkuji před areálem s docela velkým zpožděním. Všude okolo je už pěkně, jenom nad Jabloncem prší. Vše se tedy posouvá. Díky dešti jsem nakonec přijel s velkým předstihem. V areálu se schovávají hloučky návštěvníků před deštěm. Kde se schovali závodníci nevím. V pět hodin, se začínají objevovat u startovací rampy. Déšť sice již ustal, ale mlha je skoro jak u rybníčku Brčálníku. Trénink začíná. Mlhu možná rozfouká vítr, ale pro závodníky je to nepříjemná situace, když se do nich v letu opře poryv větru.

Naštěstí vítr ustává a mlha se také ztrácí a dokonce se objevuje i slunce. Závod může začít. Jede se vyřazovacím způsobem ve skupinách po čtyřech, podle časů z kvalifikace. Ve skupině jsou vždy závodníci s nejlepším a nejhorším časem z kvalifikace, až se nakonec sejdou ti z prostředku pole. Trať je sice relativně krátká, ale hodně rychlá a plná překážek: klopenky, skoky, lesní sekce s kořeny, rockgarden a legendární wallride. Čtveřice závodníků startují v pravidelných intervalech rychle za sebou a okolo trati je nadšeně povzbuzují návštěvníci. Po kratší exhibici na jednokolkách se konečně dostáváme do finále, kde (ne)překvapivě a tradičně vyhrává Tomáš Slavík.

Teď už jenom čekáme na vyhlášení vítězů. Dostat se co nejblíž k pódiu nebývá vždycky výhra. Dostávám plný zásah proudem Bohemky a jsem ulepený úplně všude. Naštěstí moje SONY už je konečně utěsněná, takže i fotovýbava přežila bez úhony. Ještě dělám na pódiu několik fotek Amálce a ještě skupinovku Amálka s Tomášem Slavíkem a zbývá už jenom návrat na parkoviště. Cestou jsem ještě potkal hodně veselého fanouška, který sjíždí rozblácenou sjezdovku jenom tak po zádech za podpory přihlížejících fanoušků.

Afterpárty vypadá hodně dobře, ale mám ještě dalekou cestu domů, takže cvaknu posledních pár obrázků, a potom vzhůru zpět, domů.

Odkaz na video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram