Downtown Rakovník 2021

Downtown Rakovník 2021

Když jsem seběhnul od parkoviště dolů na náměstí, byl jsem trochu zmatený. Sice zde probíhala cyklo akce, ale úplně jiná, než na kterou jsem přijel. Cyklisté v upnutých dresech downhill obvykle nejezdí. Na štěstí potkávám Romana a Sašu Sidora a je jasné že jsem tady správně, na Downtown Rakovník. Zatím probíhá registrace, takže není kam spěchat.

Dávám si pivo a klobásu na posilněnou po dlouhé cestě a čekáme, až bude otevřená trať závodu Downtown. Jelikož ale na části trasy zatím probíhá XC závod v rámci Rakovnického cyklování, vydáváme se s Romanem na obhlídku trati s předstihem. Oba jsme tady poprvé, tak si chceme vytipovat vhodná místa pro focení. Jsme oba trochu bezradní. Buď jsou v pozadí paneláky, nebo křoví a stromy. Ani jedno není na fotce hezké. Snad nakonec objevíme nějaké super fotogenické místo.

Končí první závod a po tréninku začíná hlavní závod, kvůli kterému jsem sem hlavně přijel. Nejvíc to žije a fandí se na ploše u přescesťáku a simonse. Velkou zásluhu na tom má i spíkr Peca, který dokáže nabudit tu správnou atmosféru. Přes další zastávku na jednom skoku se přesouvám ke schodům. Chudák Amálka tady padá. Nevzdává to, zvedá se a pokračuje dál. Já po chvíli také pokračuji směrem k náměstí. Po cestě už je jenom přejezd po ulici dlážděné kostkami a průjezd uličkou zakončený výskokem na lávku na náměstí a cíl. Jsem dost rozladěný ze spíkra v cíli, který nedosahuje ani zlomku kvalit Pecy a na adrenalinovém závodu vás z fleku dokáže uspat.

Zbývá závěrečné vyhlášení výsledků, potom již tradiční skupinovky s Amálkou a Honzou a noční návrat domů.

A pro ty, komu nestačí fotky je tady odkaz na video vítězky ženské kategorie, která jela jako ďas: Štěpánka Fejola Nestlerová.

Pokud se chcete se chcete aktivně zůčastnit závodu, tak ještě odkaz na registraci na jejbližší závod Downtown serie.

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram