JBC 4X Revelations 2022

JBC 4X Revelations 2022

Cesta na největší bajkovou akci letošního roku JBC 4X Revelations úplně ideálně. Nejdřív kolona u Obramovic, další před Benešovem, ještě jedna za Mladou Boleslaví a na závěr zdržení s policií. Do Jablonce jsem přijel o hodinu déle, než jsem původně předpokládal. Asi se tak moc nestalo, protože jsem v areálu Dobrá Voda potkal Pavla Reinla, který taky zrovna dorazil.

Tréninky ještě pořádně nezačaly a hned přišla pěkná průtrž. Tísníme se pod stanem Red Bullu a čekáme až do pěti hodin, kdy konečně déšť, přesně podle předpovědi na radaru ustává. Závodníci se naplno pouští do tréninku a areál se začíná plnit diváky. Po zahajovacím ceremoniál JBC 4X Revelations čekáme na přílet Martina Šonky, který se svým letadlem předvádí na obloze neuvěřitelnou akrobacii.

Konečně je odstartovaný závod. Jezdí se po čtveřicích a do dalšího kola postupují vždy dva nejlepší. Nejvíc pádů a zároveň ztracených nadějí na vítězství se odehrává hned v první klopence po startu. Tady se každý závodník snaží urvat co nejlepší pozici a často to končí i hromadným pádem. Na nejlepších místech okolo trati se tísní diváci a nadšeně povzbuzují projíždějící závodníky. Mělo jich přijít na deset tisíc, takže to byl pořádný hukot.

Kvůli dešti byl posunutý program a závod končí za soumraku. Výsledky nejsou nijak překvapivé. Na prvním místě se umístil tradičně organizátor celého závodu Tomáš Slavík, na druhém místě Gustaw Dadela z Polska a na třetím místě místní jezdec Petr Pala. V ženách byla první Anna Slancová, následuje Josie McFall a třetí je na bedně Michaela Hájková, mistrině světa ve fourkrossu.

Letos se jednalo o devátý závod JBC 4X Revelations v Jablonci, takže příští rok nás čeká pěkně kulaté výročí. Za rok uvidíme, co nám organizátoři připraví. Všechny závody, které jsem v Jablonci viděl, měly skvělou atmosféru a super výkony jezdců.

V České republice se jedou celkem dva závody světové serie ve fourkrossu. Trochu ve stínu toho v Jablonci je pořádaný v Dobřanech, kde není tolik návštěvníků, ale závodníci podávají stejně skvělé výkony jako jinde. Rozhodně mohu doporučit se podívat příště i tam.

A ještě video

JBC 4X Revelations 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram