Downtown Rakovník 2022

Downtown Rakovník 2022

Na náměstí u registrace na Downtown Rakovník jsem potkal Petra Janečka s přítelkyní Nikolou. Že k sobě patří, jste poznali na první pohled, podle růžových triček. Nikdo jiný na náměstí podobné neměl. Po registraci ještě oba označují na nástěnce špendlíky, místo odkud do Rakovníka dorazili. Myslím si, že jejich budou nejdál.

Závod Downtown Rakovník proběhnul v rámci obsáhlejší akce Rakovnické cyklování. Dopoledne se jedou XC závody, odpoledne je potom trénink na Downtown a následuje samotný závod. Trať byla ve srovnání s minulým ročníkem s menšími změnami. Klády přes silnici u parku nahradil skok a v cíli na náměstí vyměnili lávku za další skok, který je pro diváky určitě atraktivnější.

Růžová.
První překážka dala některým závodníkům zabrat..
Počasí nic moc.

Jezdcům dala zabrat hned první překážka u startu. Gap přes křoví občas někdo nedoskočil. U někoho to odnesl proražený plášť, nebo třeba úplně nový karbonový ráfek.

Během tréninku přešla přes Rakovník dešťová přeháňka, takže závodníci museli počkat, než organizátoři vysuší překážky. Konečně dávají pořadatelé pokyn, že trénink může pokračovat. Bohužel pěkné počasí moc dlouho nevydrželo. Asi jenom do začátku finále. Stačilo projet pouze pár jezdců a spustila se průtrž. Závod byl předčasně ukončen. Do výsledků se tedy počítala pouze první jízda.
Koho zajímá, jak to všechno dopadlo, tak výsledky najde zde.

A ještě video

Downtown Rakovník 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram