JBC 4X Revelations 2023

JBC 4X Revelations 2023

Z počátku to vypadalo na průšvih. Do začátku závodu JBC 4X Revelations 2023 už nezbývalo moc času, ale na svahu okolo závodní tratě se žádné velké davy diváků netlačily. Vypadalo to, že návštěvníci stráví horký den místo na závodech, radši někde u vody. Potom se ale z ničeho nic něco přihodilo, protože když jsem se podíval před startem závodu na kopec znovu, už tam byl ten správný nával, jako jiné roky. Údajně mělo závod navštívit čtrnáct tisíc fanoušků.

Zahajovací ceremoniál začal emotivním filmem o Aničce Slancové, která se zotavuje z loňské havárie na závodě ve Val Di Sole. Po ceremoniálu a představení závodníků následovala exhibice Martina Šonky. To co předváděl s letadlem ve vzduchu bylo opět neskutečné.

Anička Slancová.
Zahajujeme. Slavností přetržení pásky.
Martin Šonka.
Vývoz na kopec

V sedm hodin odstartoval závod. Startovalo celkem osm skupin po čtyřech jezdcích. Fourcross se jezdí vyřazovacím způsobem. Vždy dva nejrychlejší závodníci pokračují do dalšího kola. Na startu se také objevil netradičně Vilibald Vítek, který skončil celkově šestnáctý. Na první závod ve fourcrossu určitě skvělý výsledek. Kvůli čemu si ho ale budou určitě diváci pamatovat, byl jeho backflip, který vyšvihnul na dvojáku během závodu. To se myslím nikomu jinému zatím nepodařilo.

Wallride.
Kontrola vzorku.

V ženské kategorii vyhrála Catherine Oldfield, na druhém místě skončila Simona Jirková a třetí flek brala Josie McFall. V mužské kategorii již podesáté v řadě zvítězil Tomáš Slavík. Větší překvapení by určitě bylo, kdyby to dopadlo jinak. Určitě největší radost z druhého místa měl Pavel Reinl. Pavel tak navázal na úspěch svého mladšího bráchy Nikolase, který den před tím vyhrál závod Revelations KIDS event. Na třetí pozici skončil Eric Emmerich, za ním Gustaw Dadela a na páté pozici Petr Pala. Původně to vypadalo, že Petr do závodu vůbec nenastoupí, protože se mu během tréninku rozlomil rám. Naštěstí se mu podařilo sehnat náhradní kolo a závod odjel. Na vypůjčeném a neznámém kole bylo páté místo skvělým úspěchem.

Vítězné závodnice.
Vítězní závodníci.

Po vyhlášení výsledků a nezbytné sprše sektem odstartovala afterparty. Podle množství lidí na svazích areálu, to určitě opět byla super akce. Mě ale čekala celkem dost nepříjemná cesta přes Prahu domů.

Na tak pozdní hodinu, dost plno.
Afterparty se rozjíždí.

Pokud vás zajímají další informace o 4X ProTour, tak zde najdete stránky celé série.

JBC 4X Revelations 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram