Mistrovství ČR ve sjezdu na Klínovci 2023

Mistrovství ČR ve sjezdu na Klínovci 2023

Mistrovsví ČR ve sjezdu proběhlo letos na Klínovci. Trať je to relativně dlouhá a prudká. Letos, kvůli suchému počasí byla i hodně prašná. Z minula jsem věděl, že některé pasáže okolo trati jsou pěšky těžko přístupné. Letos jsem proto poprvé neodolal a použil vývoz lanovkou na kopec. Od konečné stanice lanovky už se dalo celkem pohodlně pohybovat podél závodní trati.

Startujeme.

Na Klínovec to mám autem skoro čtyři hodiny, takže jsem pokaždé rád, že přijedu včas. Tentokrát jsem ještě stihnul kousek tréninku a potom se šlo rovnou na věc. Tedy na start kvalifikace závodu. Po odjetí posledního závodníka kvalifikačního závodu a po krátké pauze odstartovalo finále. Zde se jezdilo podle umístění v kvalifikaci. Nejlepší závodníci uzavírali závod. Po projetí posledního závodníka jsem měl hodně málo času, abych se znovu vyškrábal na vrchol Klínovce a lanovkou odjel zpět dolů na parkoviště. Dřív jsem to dolů jezdil autem, ale lanovka byla přece jenom rychlejší.

Ten prach okolo závodníka není prach, ale rojící se hmyz.
karbonová řídítka.

Focení mi znepřijemňovaly hlavně dvě věci. Hodně proměnlivé počasí. Chvíli svítilo slunce o stošest a po chvíli se zatáhla obloha tak, že to vypadalo, že bude každou chvíli pršet. Bylo dost náročné, nezapomenout a neustále si hlídat foťák, aby byly fotky správně exponované. Druhá věc byla, že se zrovna rojili lumčíkovití. Sice je to užitečný hmyz, ale na fotkách to vypadalo, že jsem snad nikdy nečistil čip.

Ředitel závodu Zdeněk Florian.
Na mistrovství zavítala Česká televize. Rozhovor s reprezentačním trenérem Milanem Suchomelem.
Nejhlasitější spíkr Peca Mach vyměnil na chvíli mikrofon za porci nudlí.
Rozhovor s vítězem závodu Hanesem Lehmanem.

Reportáž z Mistrovství ČR ve sjezdu na Klínovci 2023 na ČT Sport najdete zde

Výsledky ze závodu najdete zde

Mistrovství ČR ve sjezdu na Klínovci 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram