MČR v cyklokrosu Holé Vrchy 2019

MČR v cyklokrosu Holé Vrchy 2019

Když jedete z Prahy na Mladou Boleslav, po pravé straně narazíte na malou obec Holé Vrchy, která je známá tím, že se zde jezdí cyklokrosové závody. A letos tady závodníci jeli MČR v cyklokrosu.

Protože jde o mistrovství republiky, je tady pěkný nával. Svoje auto jsem musel nechat zaparkované v předchozí obci a jít doslova do vrchu velký kus pěšky. Zrovna dojížděla ženská kategorie. Za chvíli budou na pořadí závěrečné kategorie muži elite a U23. Zatím se závodníci zahřívají jízdou po asfaltové části trati. Všude jinde je totiž bahno. Začíná vyvolávaní závodníků spojené s focením favoritů. V první řadě můžeme vidět Michaela Boroše nebo třeba legendu Zdeňka Štybara, který zde navíc má početnou a hlasitou skupinu fanoušků ze Stříbra.

Světový šampion Zdeněk Štybar..
Bahno je úplně všude a pěkně klouže.

Po oblevě roztál sníh, zmrzlá půda povolilo a na trati se vytvořila bažina. Všude to strašně klouže. Další, co prověřilo závodníky, byly hodně dlouhé a strmé schody. V horní partii na vyčerpané závodníky čekají dva nápadní fotografové. Oba jsou v pogumovaných rybářských oblecích Jeden drží studiový záblesk a ten druhý fotí. Nikde před tím, jsem nic podobného neviděl. Vzhledem k tomu, jak vypadají závodníci je to gumové oblečení hodně praktické. Po akci stačí pouze ostříkat vrstvu bahna hadicí.

Mistrem republiky se nakonec stal Michael Boroš. I přes jeden pád, nedal nikomu šanci a skončil na mistrovství jako první. O medaili naopak přišel Emil Hekele. V předposledním kole vyměnil zablácené kolo za nové. Při výjezdu z depa mu ale prasknul řetěz a protože se vrátil zpět do depa, byl diskvalifikován. Těch několik decimetrů, o které pravděpodobně přejel hranici ho připravilo o bednu.

Vítězové elitní kategorie mužů.
Stupně vítězů kategorie U23.

Výsledky MČR v cyklokrosu Holé Vrchy 2019 najdete zde

MČR v cyklokrosu Holé Vrchy 2019 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram