MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav 2023

MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav 2023

Moje první kroky po příjezdu do Boleslavi mířily na benzínku, pro ranní espresso. Po dlouhé cestě na MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav jsem se potřeboval trochu probrat. Hned za benzínkou byl vidět areál, kde se pojede závod. Říkám si, pohoda, mám to kousek. Jak jsem ale vzápětí zjistil, kousek by to byl, kdyby v cestě nebylo oplocené koupaliště a řeka. Nevadí, prostě jsem se ještě kousek prošel.

Přijel jsem s předstihem a počítal s tím, že na trati budou trénovat mraky jezdců . Občas se někdo projel po asfaltce, ale jinak nikde nikdo. Teprve když jsem si prohlédnul trať, jsem pochopil, proč je většina závodníků schovaná uvnitř ve stanech na válcích. Všechno kromě asfaltu je totálně podmáčené.

Válce před závodem.
Válce po závodě.

Na programu jsou jako první junioři, potom ženy a na závěr muži. Jelikož byla část trati za řekou, vzal jsem to opačným směrem, po jediném použitelném mostě. Na druhém břehu bylo depo. Závodníci tady měnili svoje kola obalená bahnem za čistá, aby na nich po pár set metrech jízdy byla nová vrstva bahna a trávy. Rčení o Sisyfovské práci tady bylo krásně viděl v praxi.

Wapky jedou naplno.
Výměna za čisté kolo.

Jedna z nejzajímavějších částí na cyklokrosových závodech bývají schody. Změna ze šlapání na běh, k tomu velké převýšení a fyzické a emoční vypětí. Tohle všechno se odráží v obličejích závodníků., kteří je vybíhají. Prošel jsem skoro celou trať, ale nikde jsem žádné schody neobjevil. Pro jistotu jsem se ještě zeptal kluků z týmu ČEZ Tábor, kteří po odjetí svojí kategorie zůstali jako diváci. Ti mi potvrdili, že tady opravdu žádné nejsou. Jediné, co mi doporučili, byl prudký výběh v prostoru startu. Tady jsem narazil na nejstylovější fanoušky z celého závodu, které jsem viděl už v Táboře na Světovém poháru. Kvůli svému oblečení se nedali přehlédnou. Měli stylové oblečení a ještě stylovější pokrývky hlavy. Když se přiblížil závodník a spustili na nejstylovější řehtačky, musel ten randál probudit každého, včetně těch před kolapsem.

Styloví řehtači.
Opravdu tady žádné schody nejsou.

V kategorii elitních mužů obhájil titul Michael Boroš (Elkov Kasper), stejně jako Kristýna Zemanová v elitních ženách (Brilon Racing Team) . V juniorech zvítězil Jakub Kuba (Dukla Praha), v juniorkách Eliška Hanáková (Hanak Sisters).

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram