MČR v cyklokrosu Tábor 2024

MČR v cyklokrosu Tábor 2024

MČR v cyklokrosu Tábor byla taková malá generálka na mistrovstvím světa, které se pojede na začátku února na stejné trati. Areál byl připraven na šampionát nejen pro jezdce, ale i pro fanoušky. Nově zde byly vybudované na trati přejezdy a pro diváky tribuny u schodů a u překážek.

Na pláních v areálu Komora to nepříjemně foukalo, takže jsem byl mezi prvními návštěvníky. Vlastně i závodníci byli schovaní ve stanech a zahřívali se na válcích, místo jízdy na zmrzlé trati. Nikomu se do té nepříjemné zimy takhle brzo nechtělo. První známá tvář, kterou jsem potkal byl závodník Teodor Sarnovský, který jezdí juniorskou kategorii a nemohl proto na MČR startovat. Místo kola si vzal do Tábora foťák. Že je tady velká zima mi Teodor potvrdil, když vyjmenoval všechny vrstvy oblečení, které si vzal na sebe. Přece jenom jako aktivní sportovec nemá vyvinutou vlastní tukovou izolaci, takže to musel nahradit oblečením. Při pobíhání po areálu s foťákem se člověk tolik nezahřeje jako při závodu na kole.

Teodor tentokrát jako fotograf a jeho stájový kolega.
Hlavně se pořádně obléct do té zimy.

Závodní den odstartoval nejmladší mužskou kategorií, juniory. Honza Janout z ČEZ tábor se celý závod držel v juniorské kategorii na bednové pozici, až se nakonec kvůli defektu o tolik propadnul, že na bednu nedosáhnul. Sice se ze všech sil snažil ztrátu dohnat, ale na předposledním kole toho už moc nezmůžete. A vůbec po dojezdu téhle kategorie bylo v cíli vidět, že někteří junioři jeli na úplný doraz.

Honza Janout v cíli. Je vidět, že dal do závodu všechno.
Juniory vyhrál s přehledem Kryštof Bažant.

Před obědem odstartovaly nejprve ženy na padesát minut a vzápětí juniorky na čtyřicet minut. Suverénně vyhrála Kristýna Zemanová, která téměř celý pětikolový závod odjela sólově. Mezi juniorkami zvítězila Amálie Gottwaldová.

Suverénní vítězka Kristýna Zemanová.
Simona Spěšná, která jezdí hlavně horská kola skončila na třetím místě.

Na závěr dne odstartovali společně muži do 23 let a elita. Zmrzlá trať byla náročná. a s vyjetými umrzlými kolejemi závodníci hodně bojovali. O defekty tady nebyla nouze. Adam Ťoupalík po pádu ulomil brzdovou/ řadící páku a zbytek závodu odjel jenom s levou pákou.

Fanošci z valašska.
Vítězná elita.

Závod nakonec vyhrál a již po sedmé získal mistrovský titul Michael Boroš. Kompletní výsledky z MČR v cyklokrosu Tábor najdete zde.

MČR v cyklokrosu Tábor 2024 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram