South Bohemia Classic 2021

South Bohemia Classic 2021

Mám zpoždění a k tomu ještě problém najít místo na parkování. Nakonec se daří a pospíchám na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II., kde startuje v 16:30. dvanáctý ročník závodu South Bohemia Classic. Proto je v centru tak narváno.

Na náměstí okukují zvědaví návštěvníci vystavené historické vozy a závodníci dělají poslední přípravy před startem. Ještě stíhám několik momentek a je odstartováno.

Vozy opouštějí po startu náměstí ulicí Dr. Stejskala, takže se na chvíli přemístím tam a potom autem nejkratší trasou do Holašovic. V závodě jde hlavně o přesnost, takže mám šanci dohnat i první startující veterány.

Opravené statky ve vesnici jsou skvělá kulisa pro historické vozy, takže se nejvíc času zdržuji právě zde. Mimo jiné tady potkávám i ambassadora závodu, legendárního žokeje Josefa Váňu v kabrioletu Škoda Felicia. Dnešní trasa závodu vede z Holašovic na Vodňany, Prachatice a Český Krumlov. Moje další zastávka bude Český Krumlov.

První kontrola byla v Holašovicích
Ambassador závodu Josef Váňa
Kontrola před startem

Mezitím se začíná stmívat a do Českého Krumlova přijíždím sice za šera, ale právě včas. Na náměstí Svornosti se začínají objevovat první závodníci. Zkouším pár fotek nejdřív na Látránu, ale nakonec se přesouvám zpátky na náměstí. Sice je to tady v obležení diváků, ale na druhou stranu nainstalované reflektory trochu vylepšují mizerné světelné podmínky pro focení. V Krumlově je cíl první etapy závodu a odsud se přesouvají do hotelu v Dolní Vltavici.

South Bohemia Classic 2021 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram