TEXTAR Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series 2022

TEXTAR Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series 2022

Za kruháčem k autodromu to vypadá, že na závod TEXTAR Czech Truck Prix přijeli úplně všichni. Skoro hodinu jsem popojížděl v koloně, než jsem se konečně dostal do areálu závodiště. Menší bonus za dlouhé čekání byl, že mě poslali na zadní parkoviště. Mám to alespoň blízko k tribuně.

Závody už sice probíhají, ale první kroky kam mířím, je výstava nejlepších sportovních automobilů letošního roku podle britského časopisu Top Gear. Mohu si zblízka prohlédnout tříkolku Morgan, Porsche Cayman GT4 RS, Maserati MC20 nebo třeba Pragu R1. Někteří z návštěvníků se tady s vystavenými auty fotí, někdo přidává i fotku se Stigem.

Mezi tím první kvalifikace závodu NASCAR, tak jsem vyrazil na obhlídku boxů, kam je v Mostě volný přístup. Na ulici před boxy je to jak na korze, kolik se tady prochází návštěvníků. Chvíli se procházím s ostatními, občas nahlédnu do boxu na mechaniky a už je tady další závod. Závodníci pojedou další kvalifikaci na NASCAR Whelen Euro Series. Poté začíná první závod kamiónů TEXTAR Czech Truck Prix, kvůli kterému jsem hlavně přijel. Mizím z boxů a podchodem se přemisťuji na diváckou tribunu. Chvíli po startu, hned v prvním kole dochází ke střetu dvou kamionů. Než závod pořádně začal, tak zase skončil a bude nový start.

Po kamionech následuje první závod NASCAR a regionální šampionát pro cestovní vozy kategorie TCR Eastern Europe. Na co se ale hlavně těším je TOP Gear Top 3 Showdrive. Na závodní dráze se postupně objevilo Ferari, poté McLaren a nakonec na dráze zadriftovala tříkolka Morgan za jásotu diváků. Chvíli ještě čekám, jestli bude ještě něco dalšího následovat, nebo bude další průjezd, ale nestalo se už vůbec nic. Na další závody už se mi nechce čekat a odjíždím z areálu zase zpět domů.

TEXTAR Czech Truck Prix – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram