Světový pohár horských kol Nové Město na Moravě 2019

Světový pohár horských kol Nové Město na Moravě 2019

Na závod jsem vyrazil už v sobotu na kategorie U23. Světový pohár horských kol se jede v areálu Vysočina arény Parkuji na vyhrazeném místě u areálu a připojuji se k davu návštěvníků, kteří mě dovedou až ke vstupu. Jsem tady poprvé a netuším, kde jsou nejlepší místa na focení. Vydávám se proto za kameramanem, který bude určitě vědět co a jak. Závod začíná kategorií U23 ženy. V klidu si fotím až do okamžiku, kdy ke mně přijde pořadatel s otázkou, jestli mám akreditaci. Tu nemám, takže jsem vykázaný z místa. Nějak jsem si při následování kameramana nevšimnul, že mě dovedl do místa vyhrazeného pro akreditované fotografy. Zbytek závodu budu muset dofotit na místech určených pro veřejnost.

Sice jsem přišel o možnost být na nejlepších místech, ale i tak je toho dost k vidění. Při nájezdu na X-Class Vertical Drop padá jedna závodnice z kola. Po chvilce šoku se zvedá a po rychlém ošetření zdravotníky pokračuje dál.

SP horských kol Nové Město na Moravě
SP horských kol Nové Město na Moravě
SP horských kol Nové Město na Moravě

Kromě zmíněného dropu daly závodníkům zabrat i rock gardeny Mitas Choice a Mercedes-Benz RocknRoll nebo stoupání Shimano Expert Climb. Jako novinka na konci závodní trati přibyl asfaltový pumptrack.

Světový pohár horských kol – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram