Český pohár XCO Město Touškov 2022

Český pohár XCO Město Touškov 2022

Město Touškov jsem znal z dřívějška a to nejspíš byla chyba, Netušil jsem, že hned za obcí může být nějaký zajímavý terén pro závody horských kol. Předchozí Český pohár XCO jsem tedy ignoroval. Od soboty ale vím, že je tam dokonce super terén a je určitě jeden z nejlepších , co jsem kdy na XCO závodech viděl.

Po zaparkování na louce projdete zahrádkářkou kolonií a přes pole se dostanete do lesa, kde začíná úplně jiný svět. Na malém prostoru touškovské rokle najdete wallride, klopenky, prudké stoupání i rychlé sjezdy nebo třeba rock garden. Terén skoro jak na nějakém downhillovém závodu.

Zrovna probíhá závod kategorie kadeti, masters a experti. Zabíhám do lesa, abych se seznámil s terénem a udělal první fotky. Následuje závod juniorů a poté oficiální trénink pro odpolední kategorie. V juniorech mě zaujal jeden jezdec v dresu Dukly. Chvíli jsem nedokázal rozpoznat, jestli jede první, nebo poslední. Dlouhou dobu před ním nikdo nejel a dlouho po něm také nikdo. Byl to Ondřej Novotný, který svoji kategorii vyhrál se skoro sto vteřinovým náskokem.

Využívám tréninkovou pauzu a dávám si něco k jídlu a pití. Příjemně mne překvapily ceny za občerstvení. Dávám guláš za lidových 80 Kč.

V půl druhé začíná další část poháru. Startuje společný závod žen. Postupně odjíždějí kadetky, juniorky, U23 a kategorie elite. Když projede některá z elitních závodnic, jde to okamžitě poznat. Nárůst rychlosti a stylu je ve srovnání s mladšími kategoriemi výrazný. Sobotní závod končí kategorií Muži Elite /U23. Když jsem si myslel, že jsou elitní ženy hodně rychlé, tak teď se rychlost ještě hodně zvýšila. Zrychlilo se skoro na úroveň blesku a občas sotva stíhám mačkat spoušť. Největším favoritem je Ondřej Cink, který se celý závod drží na čele. Bohužel nakonec vítězí jeho stájový kolega Bartłomiej Wawak a Ondřej je o 0,7 sekundy druhý.

A ještě kompletní výsledky.

Český pohár XCO Město Touškov 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram