Úvodní závod Czech Urban Downhill Series, Svatohorský Downtown 2024

Úvodní závod Czech Urban Downhill Series, Svatohorský Downtown 2024

Tentokrát jsem sledoval počasí před závodem Svatohorský Downtown víc, než kdy jindy. Plánoval jsem uspořádat menší venkovní výstavu fotek z předchozího ročníku. Ještě v pátek před závodem vypadala předpověď docela optimisticky. V sobotu ráno už bylo ale jasné, že se déšť Příbrami nevyhne. Fotky nakonec zůstaly celý závod schované v krabici.

Svatohorský Downtown 2024
Poslední ladění překážek.
Svatohorský Downtown 2024
Příprava závodní trati.

Na Václaváku jsem si vyzvednul na infostánku balíček pro fotografy a vyrazil na Svatou Horu, kde již probíhala registrace závodníků. Po riders meetingu mohl konečně začít trénink na závod. Trať otevřel jezdec s číslem 00 a po úspěšném projetí už startoval jeden závodník za druhým.

První překážka na trati je známý odpalovák, který vás pošle z lesní cesty rovnou na dlážděné prostranství před areálem Svaté Hory. Po průjezdu prostranství následuje skok přes schody, klopenka a potom prudký sjezd do lesoparku. Podle předpovědi má pršet a krásně to teď vychází. Kostky v areálu začínají klouzat a klopenka v lesoparku nevydržela nápor závodníků. Trénink je přerušený.

Svatohorský Downtown 2024
Odpalovák v lese vás dopraví až na dlážděné prostranství.
Svatohorský Downtown 2024
Petr Šmejkal na skoku přes schody.

Jdu se podívat, co se stalo. Překvapilo mne, jak to na prudkém uježděném svahu klouže. Málem jsem to dole neubrzdil a skončil na zemi. Kolo s pořádným vzorkem je pro cestu dolů určitě bezpečnější. V poškozené části trati zatím kluci usilovně pracují a vyztužují provalené místo pomocí dřevěných vzpěr. Oprava vydržela úspěšně po celý závod.

Svatohorský Downtown 2024
Na opravě trati se usilovně pracuje.
Svatohorský Downtown 2024
Konečně může trénink pokračovat. Sice to na fotce nevypadá, ale ten sešup za Honzou je hodně prudký a za deště neskutečně kluzký.

Na louce za lesoparkem jsem potkal Pavlu Balíkovou. Po menší sérii úrazů si musela dát pauzu od závodění, takže místo s kolem vyrazila na Svatohorský Downtown s foťákem. Tak jsme si alespoň vyměnili zkušenosti s focením a s různými úrazy.

U průmyslovky je jedna z nejvíc ikonických překážek závodu. Pozůstatek z pražské MHD, tramvaj číslo 23. Závodníci ji přejíždějí, zatímco uvnitř celý den hraje DJ. Za tramvají a loňskou novinkou Sharkfinem, je letošní novinka, valník. Závodníci po najetí na odrazovou rampu naskočí na nakloněnou rovinu a po projetí skončí na dopadu. Vypadalo to hodně krkolomně, ale myslím, že to dali skoro všichni.

Svatohorský Downtown 2024
Výskok na tramvaj č. 23.
Svatohorský Downtown 2024
Tomáš Slavík na letošní novince.

Druhou ikonickou překážkou závodu je kontejner na Václaváku. Je v centru dění a spíkr tady za přispění diváků motivuje jezdce k ještě větším výkonům. Na závěr závodu tady navíc projíždí vláček všech závodníků.

Svatohorský Downtown 2024
Závěrečný průjezd cílem.
Svatohorský Downtown 2024
Já su tak šťastné!

Pokud vás zajímá, jak dopadl závod, tak výsledky najdete zde.

Svatohorský Downtown 2024 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram