Svatohorský Downtown Příbram 2023

Svatohorský Downtown Příbram 2023

V letošním roce byl Svatohorský Downtown Příbram zahajovacím závodem celé české série a zároveň finálním evropské série urban downhillu. Na startovním poli se proto kromě českých jezdců, objevili i závodníci z ciziny. Úplně dopodrobna jsem nezkoumal národnost jezdců, ale určitě jsem si všimnul italských závodníků, kteří startovali v růžových barvách.

Italský závodník
Márty Brza

Kromě toho, že byl Svatohorský Downtown poprvé součástí evropského poháru, objevilo se i několik dalších novinek. Zmínil bych se o změnách na trati. U průmyslovky přibyla tramvaj číslo 23, kde po nakopávacím odrazu závodníci přejeli celou délku vozu zakončenou gapem s dopadem. Další novinkou byl Sharkfin, což bylo něco jako kombinace wallridu se zakončením na rovném dopadu. A poslední novinka, která na ridery čekala byl vylepšený kontejner na Václaváku. Tentokrát odraz i dopad tvořily kompaktní celek, takže se celý kontejner dal teoreticky skočit najednou. Prakticky ale dost jezdců skákalo hlavně do hodně velké výšky.

Pavel Reinl a Sharkfin
Na Václaváku se skákalo hodně vysoko

Ve všech kategoriích startovalo množství kvalitních jezdců a umístit se na bedně nebylo vůbec jednoduché. V této velké konkurenci, se umístil nováček v elitní kategorii Petr Šmejkal. Chtěl bych se také zmínit o výkonu Pavla Reinla, který se umístil na bedně, nebo spíš kontejneru s pouze jedním zdravým kolenem. Vítězem elitní kategorie se stal (možná nejstarší závodník kategorie) Michal Prokop.

Někdo měl radost
Jinde takové nadšení nepanovalo

Holky skončily v pořadí Fejola Štěpánka Nestlerová,  Síma Jirková a na třetím místě Pavla Balíková.

Vítězka závodu Fejola Štěpánka Nestlerová
A možná budoucí vítězka ?

Pokud by chtěl někdo podrobnější výsledky, tak se mi je na netu nepodařilo najít.

Můžete se ale podívat na video vítězného Michala Prokopa.

Svatohorský Downtown Příbram 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram