Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2022

Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2022

Už je to taková tradice. Na podzim se jede v Táboře Světový pohár v cyklokrosu. Tentokrát se ale svěťák nejel v listopadu, ale už v říjnu.

Protože to nemám do Tábora po dálnici zas tak moc daleko, vyrážím pokaždé na půl devátou, abych stihnul všechny kategorie. Na těch méně elitních není tolik diváků, takže všechno vidím a skoro všude se dostanu. Ve srovnání se světovým pohárem v Novém Městě jsou tady ceny skoro za lidovku. Po zaplacení vstupného 150 Kč jsem v areálu Komora, kde je vypáskovaná trať.

Malinko teď odbočím. Hned vedle areálu vybudoval Michal Maroši a jeho Schneestern company nový afaltový pumtrack. V Táboře tak mají další zábavu pro cyklisty.

O samotném závodu se moc rozepisovat nebudu, protože to už udělali jiní přede mnou. Z mého pohledu se tady nic mimořádného nebo nestandardního nestalo. Na světovém poháru startovaly mužské a ženské kategorie juniorů, U23 a elite. Vrcholem dne byl start elitní mužské kategorie, kde byl pro hlavně české fanoušky největší hvězdou Zdeněk Štybar. Po skončení závodu byl ještě za další hvězdu Šimon Vaníček. Neviděl jsem, že by se někdo jiný kromě Šimona podepisoval na sádru fanynce, nebo si s někým jiným dával fanoušek selfíčko.

Zdeněk Štybar
Selfíčko.

Naším nejúspěšnějším závodníkem byl v Táboře Václav Ježek, který dojel na druhém místě v kategorii juniorů.

Václav Ježek dojíždí jako stříbrný.
Bylo to náročné.

Výsledky ze závodu najdete zde.

Světový pohár v cyklokrosu Tábor 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram