TBC Série Cyklokros Chýnov 2022

TBC Série Cyklokros Chýnov 2022

Když jsem se byl před týdnem podívat na závody TBC série v Adamově, rozhodl jsem se, že vyrazím na další pokračování TBC Série Cyklokros Chýnov.
Už po příjezdu na místo je vidět podle počtu parkujících aut, že tentokrát to bude velká akce. Kromě dalšího závodu série tentokrát půjde také o tituly jihočeských mistrů v cyklokrosu. Závodníků všech kategorií je tady plno a diváků taky.

Po sobotním dešti je tady rozmáčený terén a trať bude pro závodníky hodně náročná. Startování probíhá podobným stylem jako v Adamově. Nejdřív po skupinách všechny ženy a junioři a potom obdobně zbytek mužů. Hned při startu první skupiny jsem pozapomněl, že další věková kategorie odstartuje vzápětí, takže mě startér odhání pryč ze závodní dráhy.

Bahno.
A očista.

Pro focení a nejspíš i divácky nejzajímavější je údolíčko, kde jsou za prvé schody, prudký sjezd a zároveň výjezd do kopce a trasa ke šnekovi. Schody byly hodně náročné pro nejmladší závodníky. Podle hlasitého sípání některých z nich, jsem si občas připadal, že se dívám na silného kuřáka těsně před kolapsem. Tak moc jim ty schody daly zabrat. V prudkém sjezdu občas někdo moc brzdil. Jak byl povrch rozměklý, tak nedokázal do protisvahu nabrat dostatečnou rychlost a spadnul. Někdy padali i závodníci za ním. Šnek byla opravdu šroubovice, ve které jezdci kroužili stále dokola na měnícím se poloměru. Kdo nesnáší kolotoče, tak si musel užít.

Náročný výstup.
Kolotoč.

Při návratu, po skončení závodu jsem si jenom potvrdil náročnost závodu. Když jsem míjel mycí boxy viděl jsem, jak se závodníci leckdy marně pokoušeli smýt směs bahna a trávy ze svých bajků.

TBC Série Cyklokros Chýnov 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram