TBC Série Cyklokros Adamov 2022

TBC Série Cyklokros Adamov 2022

TBC je jihočeská amatérská cyklokrosová série, jejíž název vznikl spojením slov Tábor, Budějovice a cyklokros. Náhodou jsem zjistil na FB, že se pojede v sobotu TBC Série Cyklokros Adamov. Obec Adamov leží na kopci, hned nad Českými Budějovicemi. Tedy je to kousek. V sobotu jsem odložil hrábě, sekačku a takové to další nářadí, co potřebujete při práci na zahradě a vyrazil. Byl poslední krásný víkend, takže to bylo trochu dilema, jestli by nebylo lepší, vyměnit nářadí místo za foťák, za horské kolo a vyrazit někam do lesa.

Start a zázemí závodu byly u motorestu Florida a parkovalo se všude, kde bylo volné místo. I já jsem zaparkoval, kde bylo volné místo a vyrazil na obhlídku terénu. Nestačil jsem se ani pořádně rozkoukat a už na mě mával Robert Ploner, který si tady byl zazávodit společně se ženou Helenou. Vůbec mě to nepřekvapilo a trochu jsem s tím i počítal. Oba jezdí na závody pravidelně.

Dopolední dětské kategorie jsem nestíhal a po obědě proběhly poslední dva závody pro zkušené závodníky. První byl společný pro ženy od kadetek výše a pro kadety. Druhý závod patřil mužům od juniorů výše. Trasa se klikatila po louce a vracela se zpět okolo rybníka. Tam byl na hrázi malý skok. Někdo ho přebíhal a někteří ( hlavně ti mladší) ho přeskakovali na kole.

Trasa se na louce pěkně klikatila.
Česká televize.
Na konci závodu.

Na začátku akce měli organizátoři obavy, že tady nebude žádný fotograf, na jeho konci se to tady fotografy jenom hemžilo. Dokonce přijela i Česká televize. Shodou okolností to byl stejný tým, jako na závodech Downtown v Příbrami.

Reportáž České televize najdete tady

Pro zvědavé jsou výsledky zde.

TBC Série Cyklokros Adamov 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram