Air DH – závod pro všechny! Hradiště 2022

Air DH – závod pro všechny! Hradiště 2022

Na jeden z posledních závodů téhle sezóny, Air DH Hradiště 2022 jsem se moc těšil. Od doby, co se už nejezdí Downtown v Dačicích, to vypadalo, že plno místních kluků pověsilo závodění na hřebík. Tak jsem si říkal, že po letech tady uvidím mraky známých tváří z vysočiny. On odsud, až na několik čestných výjimek skoro nikdo nepřijel. Hodně mě potěšilo, že přijel miláček diváků z Dačic 2019, Tomáš Šprincl. Dokonce na novém sjezďáku, na který si sám našetřil. Když jsme se spolu bavili, tak měl plno plánů do příští závodní sezóny. Tak doufám, že se mu alespoň část z nich vyplní.

A taky mě potěšil Petr Šmejkal, juniorský mistr republiky v Downtownu. Nechal se přemluvit a přijel na svůj nejspíš už poslední závod v juniorské kategorii.

Spektrum závodníků bylo hodně pestré. Přijeli hodně mladí závodníci, ale také ti s velkou životní zkušeností. Byli tady závodníci co se ježdění hodně věnují, přijela kopa hobby bajkerů, co jezdí jenom tak pro zábavu. Zúčastnil se táta se dvěma prckama. Tomu mladšímu bylo teprve pět let a ten starší, osmiletý už jezdil naprosto suverénně jako ďas. Přijely závodit i dvě ženy. A jedna z nich se dokonce ujala role osobní řidičky Petra Š.

Franta Funy naslouchá svojí duši.
Nejmenší zabiják.
Saša ve svém živlu.

Trasa závodu byla ve srovnání s předchozími ročníky překopaná. Start byl zase na bunkru, ale tentokrát se vyjíždělo do boku a ne přes rampu. Přibylo několik klopenek, střední dlouhá partie přes hrabanku. Drop přes potok letos žádný nebyl. Závod se jel klasicky na dvě kola a počítalo se to rychlejší. Skoky letos nebyly, ale stejně to občas někdo položil. Nejvíc kritická byla asi hrabanková vracečka, kde závodníci padali nejvíc. Všechny pády se ale obešly bez výjezdu sanitky.

Stupně vítězů

Naše ženy.
Nejlepší děti
Kategorie Mástři
Vítězní Junioři.
Kategorie Muži.
Ti úplně nejmenší se svým trenérem.

Závod na Hradišti skončil a s ním pomalu končí i letošní závodní sezóna. Nezbývá nám, než se zase půl roku těšit na tu nadcházející.

Video z vítězné jízdy Petra Šmejkala najdete zde .

Pro zvědavé, výsledky zde.

Air DH Hradiště 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram